bilboard_powiat
Powiat tatrzański
 Samorząd
  Starosta
  Rada Powiatu
  Zarząd Powiatu
  Komisje
 Przewodnik po Urzędzie
  Wydziały
  Zamówienia publiczne
  Programy unijne
  Strategia Rozwoju
 Charakterystyka Powiatu
  Herb Powiatu
  Mapa Powiatu
   Gminy
  Jednostki Powiatu
  Szkoły
   Turystyka i rekreacja
   Kultura
   Z życia Powiatu
      Aktualności
      Ogłoszenia
      POKL
      Galeria zdjęć
      Stypendia
      List intencyjny
Szlak Dziedzictwa Kulturowego Podtatrza
Kontakt


 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Szlak Dziedzictwa Kulturowego Podtatrza
- KONCEPCJA I OPIS SZLAKU

 

- Istotnym obiektywnym uwarunkowaniem jest też sytuacja komunikacyjna na terenie powiatu: od strony Krakowa jest trudnodostępny, główne drogi są zatłoczone, w ciągu dnia często zakorkowane, co spowodowało, że przystępując do wytyczenia docelowego przebiegu trasy jako bardzo ważny czynnik brano pod uwagę dostępność komunikacyjną poszczególnych miejsc i płynność ruchu w okolicy.

Stąd m.in. wynika propozycja rozpoczęcia objazdu trasy od Jurgowa (a nie wjazdu w teren powiatu tradycyjnie od strony Białego Dunajca lub rozpoczęcia objazdu z Zakopanego), jak i takie prowadzenie trasy, aby możliwie unikać centrum Zakopanego oraz innych najbardziej newralgicznych komunikacyjnie miejsc; stad też warianty rowerowe są ograniczone do tras stosunkowo przyjaznych dla rowerzysty.

- Na początku, w fazie testowej, wszystkie punkty na szlaku oznakowane zostaną jednym znakiem – logo szlaku, w postaci tabliczki umieszczonej w widocznym miejscu na domu lub ogrodzeniu.

W przyszłości - po zweryfikowaniu w praktyce funkcjonowania szlaku i jego poszczególnych uczestników – dodatkowe, stałe oznakowanie zostanie umieszczone przy ciągach komunikacyjnych prowadzących do danego punktu – tak, aby ułatwić jego odnalezienie.

Ponadto – w miarę przybywania i różnicowania się punktów na szlaku wprowadzone może zostać uzupełniające oznakowanie branżowe (np. malarstwo na szkle, wyroby drewniane, wyroby metalowe, stroje, lutnictwo itp.).

- Z tytułu uczestnictwa w Szlaku i objęcia z tego tytułu promocją twórcy nie ponoszą żadnych opłat, natomiast zobowiązują się w zamian do nieodpłatnego przyjmowania wizyt zainteresowanych gości w uzgodnionych wcześniej telefonicznie terminach.

- Bieżącym zarządzaniem Szlakiem zajmuje się – w ramach promocji turystycznej – Starostwo Powiatowe w Zakopanem.

- Szlak będzie rozbudowywany – zarówno pod względem reprezentatywności - o nowych twórców i nowe miejsca z terenu powiatu tatrzańskiego - jak i pod względem obszarowym – na Słowacji oraz w sąsiednich powiatach w kraju.


 
1 2 3 4 Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-{$smarty.now|date_format:"%Y"