E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Poprzedni miesiąc 04 / 2020 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 09-04-2020
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń       Następne wydarzenie

 Koronawirus - KOMUNIKAT DLA TURYSTÓW
     Data:  2020-03-27 - 2020-04-30

W związku z kierowanymi do miasta zapytaniami dotyczącymi zniesionego zakazu najmu krótkotrwałego informujemy, że obowiązujące Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii jednoznacznie wyklucza podróże turystyczne.


Zgodnie z rozporządzeniem w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze.

Wyjątkiem od zakazu jest przemieszczanie się na rzecz wykonywania pracy zawodowej, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, wykonywanie ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, sprawowanie lub uczestniczenie w sprawowaniu kultu religijnego.

Podróż turystyczna do Zakopanego zdecydowanie nie mieści się w kryteriach "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego", dlatego też apelujemy do turystów o przestrzeganie przepisów prawa i przełożenie przyjazdu do Zakopanego na inny termin.

Informujemy, że na terenie miasta prowadzone są kontrole osób i pojazdów pod kątem przestrzegania zapisów w/w Rozporządzenia. Na terenie naszego miasta zamknięte są bary, restauracje, baseny, siłownie, fitnessy, obowiązuje również zakaz wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Obecna sytuacja stanu epidemii dla wszystkich nas jest bardzo trudna pod względem zdrowotnym, ekonomicznym oraz społecznym, dlatego apelujemy o Państwa wyrozumiałość i cierpliwość.

[...]

Każdorazowy przyjazd z innego terenu Polski jest narażeniem na ryzyko zakażenia, dlatego też prosimy o wykazanie się społeczną odpowiedzialnością.

Im szybciej zwalczymy stan epidemii, tym szybciej będziemy mogli Państwa ponownie zaprosić do naszego miasta.

https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-specjalne/komunikat-dla-turystow

 

  Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    688
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020