E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Poprzedni miesiąc 12 / 2018 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 07-12-2018
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 Grudniowa Kulturalna Stolica Podhala
     Data:  2018-12-01 - 2018-12-31

Rozpoczynamy 2 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Koncertem Laureatów już XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong w tym roku pn. „Wiara źródłem niepodległości”. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu. Zaprezentują się dla Państwa soliści, duety i zespoły, które okazały się najlepsze podczas przesłuchań. Otrzymają wówczas nagrody Jury, a dodatkowo wykonawcy zawalczą o Nagrodę Publiczności, czyli puchar przechodni.


W dniu 6 grudnia (czwartek) o godz.17.00 w nowotarskim MOKu kolejne Mikołajkowe Spotkanie z Bajką w aktorskim wykonaniu nowotarskich vip-ów. Tegoroczna Bajka będzie miała tytuł „Komar i Orkiestra”. Reżyserii podjęła się Beata Paluch aktorka Starego Teatru w Krakowie. Wstęp wolny – mile widziane wykupienie przygotowanych paczek mikołajkowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Na koniec przewidziane jest spotkanie ze Św. Mikołajem.

Z kolei 8 grudnia (sobota) w godz.9.00-14.00 zapraszamy do MOKu (al. Tysiąclecia 37) na kolejny już  III Amatorski Mikołajkowy Turniej Szachowy  - Cogito ergo sum o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Wstęp wolny – zapisy do 6 grudnia (czwartek), w trzech grupach wiekowych: juniorzy (6 – 12 lat), seniorzy (13+ lat), zaawansowani (członkowie sekcji szachowych). Dodatkowo dla wszystkich chętnych przewidziano równolegle do turnieju naukę podstaw gry w szachy.

Na oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz plenerowego Lodowiska zapraszamy 15 grudnia (sobota) o godz.16.00 na nowotarski Rynek. W sercu miasta będzie można zakupić rozmaite przedmioty i specjały na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jarmark potrwa do 23 grudnia, a Lodowisko będzie otwarte do 9 marca.

A na Wigilię Miejską także na nowotarskim Rynku zapraszamy 23 grudnia (niedziela) o godz.16.00 w imieniu Związku Podhalan Oddział Nowy Targ. Wstęp wolny. Jak co roku przewidziano inscenizację Jasełek, wspólne kolędowanie, życzenia i łamanie się opłatkiem, a także spróbowanie góralskiego jadła. Bądźmy, nie tylko w tym dniu, razem w naszym Mieście.

Bożonarodzeniowy klimat będzie także obecny 29 grudnia (sobota) o godz.16.00 w nowotarskim MOKu kiedy to Miejski Nauczycielski Chór Gorce zaprasza na wspólne kolędowanie. Wstęp wolny. Tym bardziej zapraszamy do wyśpiewywania, a może także do stałego dołączenia do Chóru.

Na koniec kolejny już 104. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu, który tym razem odbędzie się w dniu 30 grudnia (niedziela) o godz.11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Czeka Państwa ze znanym i lubianym w Nowym Targu aktorem Starego Teatru w Krakowie Rafałem Jędrzejczykiem, który zaśpiewa Pastorałki. Wstęp wolny.

  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1166
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019