E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Poprzedni miesiąc 05 / 2018 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 16-05-2018
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń       Następne wydarzenie

 Kulturalna Stolica Podhala w maju
     Data:  2018-05-01 - 2018-05-31

Maj z Kulturalną Stolicą Podhala rozpoczniemy obchodami 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początek o 11.00 uroczysta Msza Święta w Ogrodach Parafii Świętej Katarzyny (ul. Kościelna), następnie przemarsz na Rynek i ok. 12.00 złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienia, a na koniec otwarcie wystawy „Historia na bicyklu – w 100-lecie odzyskania niepodległości” w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego (Ratusz – Rynek 1). Wstęp wolny.

Znakomita wiadomość dla miłośników książek - co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Program służy promocji czytelnictwa i bibliotek.  Wydarzenia, które odbywają się w tym czasie mają na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) również przygotowała interesujący program na XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W programie m. in.: Fascynująca podróż Od Kurdystanu po Turkmenistan – z podróżniczką Marzeną Filipczak; zagadkowa Historia Smoka Wawelskiego, którą odkryje dla nas dr Marek Sikorski; oprócz tego warsztaty dla dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi, czytanie bajek, gry i zabawy dla najmłodszych. Szczegóły na osobnych plakatach. Wstęp wolny.

Kolejny już 99. Salon Poezji już 13 maja (niedziela) tradycyjnie o 11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Tym razem program „Majowy romans z Hemarem” przygotowała dla Państwa Ewa Romaniak. Z pewnością będzie przebojowo jeśli spotkamy się z twórczością autora ponad 3000 piosenek w wykonaniu rewelacyjnej krakowskiej aktorki. Wstęp wolny.

W dniach 16 i 17 maja (środa i czwartek) w godz. 10.00-15.00 już II. Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tanecznym Krokiem ku Integracji” w nowotarskim MOKU (al. Tysiąclecia 37). Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Targu zaprasza w pierwszym dniu festiwalu na konkursowe prezentacje dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m. in. z SOSW w Nowym Targu, Tarnowie, Kolbuszowej, Frysztaka, Makowie Podhalańskim, Krakowie, z nowotarskiej ,,Chatki", Warsztatów Terapii Zajęciowej z Odrowąża i Szczawnicy, z Zakładu Wychowawczego w Tarnowie oraz Szkoły dla Niesłyszących i Niedosłyszących z Tarnowa. Drugiego dnia w godz. 10.00-13.00 odbędzie się uroczysta gala finałowa, wręczenie nagród oraz gościnny występ zespołu folkowego z Ochotnicy Dolnej. Wstęp wolny.

Także w tym roku Nowy Targ bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, kiedy to w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. 19 maja (sobota) w godz.16.00 – 1.00 Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego wraz z partnerami przygotowało na tą okazję program „Dzieje z perspektywy roweru w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Nie zabraknie innych atrakcji. Wstęp wolny.

Na koniec miesiąca również patriotycznie. 27 maja (niedziela) na nowotarskim Rynku „Z Biało-Czerwoną przez Wieki” – projekt edukacyjny na rzecz upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości wraz z koncertami pieśni patriotycznych. Wstęp wolny.

  Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1882
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019