E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Poprzedni miesiąc 04 / 2018 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 16-04-2018
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń       Następne wydarzenie

 Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu
     Data:  2018-04-01 - 2018-04-30

Co polecamy dla Państwa w kwietniu? Rozpoczynamy już 6 kwietnia (piątek) o 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Festiwalem filmowym Booktrailer Film Festival 2018. To I polska edycja tego Festiwalu (początki we Włoszech sięgają roku 2007), którego organizacji podjęło się II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tą właśnie lekturę. Bardzo szczytna idea, bardzo pomysłowe i kreatywne krótkie filmy przygotowywane przez młodzież. Zapraszamy filmowo. Wstęp wolny.

Niezwykle gorąco zapraszamy na tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku w Nowym Targu to bardzo wiele wydarzeń od bezpłatnych wykładów i konsultacji ze specjalistami poprzez akcje społeczne i występy artystyczne dzieci, młodzieży i gwiazd sceny teatralnej i muzycznej. Patronat honorowy nad obchodami objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego. My szczególnie zapraszamy 9 kwietnia (poniedziałek) w godz. 9.00-13.00 do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37) na koncert "Gwiazdy dla Autyzmu" (Aktorzy Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, Kinga Garb, uczniowie ZPSWO w Nowym Targu), happening "Wkręć się w zabawę - baw się z nami" z koncertem BETI & BOBASS oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wstęp wolny – zapisy klas szkolnych tel. 18 266 21 32.

Z kolei 10 kwietnia (wtorek) o godz.19.00 pokaz filmu „Przyjaźń w cieniu Kremla – Gruzja” oraz spotkanie z autorami i bohaterami. Patronat honorowy nad pokazem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Jeden z większych przeglądów artystycznych dla młodzieży w naszym województwie, czyli Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2018" już 11 i 12 kwietnia (środa i czwartek) w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Ten organizowany, już po raz 31, Festiwal, od lat cieszy się uznaniem wśród młodych ludzi, a także ich rodziców, nauczycieli, instruktorów, opiekunów artystycznych. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Zapraszamy do poznania talentów wokalnych i tanecznych z naszego powiatu. Wstęp wolny.

Na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską zapraszamy 16 kwietnia (poniedziałek) o godz.17.00 również do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37). Znana z telewizyjnego show w telewizji TVN sędzia, opowie o różnych formach przemocy i sposobach jej eliminowania oraz jak budować relacje między rodzicami, a dziećmi. Wstęp wolny.

Z kolei Muzeum Podhalańskie (Ratusz, Rynek 1) zaprasza w dniach 20-22 kwietnia (piątek – niedziela) na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Koniec starego porządku – początek nowej Europy. 1848 – 1918 – 1938 – 1968 w Europie środkowo-wschodniej”. Organizatorzy konferencji mają na celu zainspirować do wymiany poglądów oraz zwiększyć zainteresowanie historią pogranicza i stosunków międzynarodowych zarówno doświadczonych naukowców, którzy zechcieliby podzielić się wynikami swoich najnowszych ustaleń, ale również wśród młodych badaczy - doktorantów i studentów. Wstęp wolny.

Na koniec 23 kwietnia (poniedziałek) w godz.9.00-16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) już 31. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Festiwal jest prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa małopolskiego, pracujących w placówkach oświatowo-wychowawczych, domach kultury, stowarzyszeniach i innych. Festiwal przebiega w dwóch etapach: eliminacji powiatowych i finału. Wiek uczestników nie może przekraczać 16 lat. Wstęp wolny.

  Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2264
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019