E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Poprzedni miesiąc 02 / 2018 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 14-02-2018
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 Kulturalna Stolica Podhala - Luty 2018
     Data:  2018-02-01 - 2018-02-28

W Kulturalnej Stolicy Podhala w lutym królować będzie książka, bowiem aż  trzy nasze propozycje spędzenia kulturalnie czasu wiążą się z tym wspaniałym przedmiotem.

Na początek 3 lutego (sobota) o godz.16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) promocja książki „Wspomnienia pracowników Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale” połączona z wystawą. Wstęp wolny. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym zakładem były NSPS „Podhale” w rozwoju naszego Miasta. Tym bardziej warto być na tej promocji książki i… powspominać. Z kolei 14 lutego (środa) o godz.19.30 w nowotarskim MOKu promocja książki Romana Dziobonia pt. „Spotkania w Drodze”. Czego możemy się spodziewać? Jak zapowiadają organizatorzy Zespół Śwarni: Notatki z podróży przez życie. Wspomnienia z nie planowanych podróży do ludzi, których Bóg nadgodził, a za ich pośrednictwem do przeszłości, do mądrości, do samego siebie. Zbiór zaskakujących odpowiedzi a pytanie: Dokąd można dojechać rowerem? I jeszcze jedna „książkowa” inicjatywa, bowiem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu wystartowała z Dyskusyjnym Klubem Książki i tym razem zaprasza 22 lutego (czwartek) o godz.17.00 na spotkanie „Dlaczego warto czytać”. Wstęp wolny.

W lutym polecamy także dwa koncerty muzyczne. Już 8 lutego (czwartek) o godz.18.00 kolejny koncert z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12), tym razem z podtytułem „W tanecznym rytmie”. Na tych koncertach zawsze warto być. Kolejny koncert to MOKsession, czyli przegląd zespołów muzycznych w nowotarskim MOKu w dniu 22 lutego (czwartek) z początkiem od godz.18.00. Wstęp wolny. Tu zachęcamy do zgłaszania swojego udziału wszystkie lokalne zespoły, bandy i kapele, które chciałyby spróbować swoich sił na dużej i profesjonalnej scenie. Dzwońcie do MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32.

Polecamy także cykl zajęć, warsztatów, spotkań i pokazów filmów dla dzieci i młodzieży w ramach „Zimy w Mieście 2018” w terminie małopolskich ferii zimowych w dniach 12 – 24 lutego. Nowotarskie jednostki jak Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna czy Muzeum Podhalańskie zapraszają i prezentują szczegółowe programy na osobnych ulotkach i plakatach.

Na koniec dwa spotkania teatralne. Najpierw 10 lutego (sobota) o godz.18.00 w nowotarskim MOKu lokalny Zespół Regionalny „Zielony Jawor” z Krempach zaprasza na spektakl „Asynterka”, scenariusz i reżyseria Maria Wnęk. Wstęp wolny. Rzecz dzieje się pod koniec XIX wieku kiedy to przychodzi rozkaz na Spisz o poborze do armii Cesarza Franciszka Józefa. Każdy broni się jak może przed pójściem do wojska bo to długie lata trzeba było służyć, albo  można było szybko zginąć. Komedia w dwóch aktach, lekka przyjemna z dużą dawką dobrego humoru. Tydzień później 17 lutego (sobota) o godz.18.00 spotkanie z jednymi z największych polskich aktorów Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem i Mikołajem Grabowskim podczas spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów”. Bilety 70 zł, rezerwacja: MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32,sekretariat@mok.nowytarg.pl . Krótko mówiąc niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wspomnianych wybitnych aktorów. Rzecz obowiązkowa.


  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2151
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019