Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na kolejny koncert, który odbędzie się w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…"
21 stycznia (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Jazzu Malusieńki” w wykonaniu Włodka Pawlika i Ewy Urygi, Kościół Ojców Jezuitów pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Górce, ul. Kaszelewskiego 9.
„Jazzu Malusieńki” - koncert kolęd w wykonaniu Włodka Pawlika i Ewy Urygi – Laureata Grammy i współczesnej Elli Fitzgerald, jak niektórzy o niej mówią. Pierwszy wspólny koncert Artystów na Podhalu.
Włodek Pawlik - polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu.
W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym na przestrzeni lat współpracował z muzykami takimi jak m.in.: Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Paweł Pańta. Współpracował z wieloma znakomitościami polskiego i amerykańskiego jazzu, takimi jak m.in.: Janusz Muniak, Randy Brecker, Scott Hamilton, Billy Hart, Richie Cole, Mike Stern, Tom Kennedy oraz z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet. Występował także z gwiazdami polskiej muzyki pop.
Jego dyskografia obejmuje 30 autorskich albumów wydanych w Polsce i w USA. Płyta "Night In Calisia" uzyskała w Polsce status podwójnej platyny.
Ewa Uryga - wybitna wokalistka mająca na swoim koncie wiele nagród muzycznych poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Śpiewała jednak już dużo wcześniej. Już w szkole podstawowej śpiewała podczas akademii szkolnych „acappella” – bez instrumentów i mikrofonu.
Pierwszym sukcesem w jej życiu artystycznym była 1-wsza nagroda w konkursie piosenkarskim w MDK w Bytomiu, gdzie jako 13–latka zadziwiła jury swoim mocnym głosem – padło pytanie „dziecko ile Ty masz lat?”. Po ukończeniu szkoły podstawowej Ewa Dostała się do Technikum Elektrycznego z zamiarem robienia raczej kariery sportowej. Trenowała koszykówkę – mając szanse na granie w kadrze Polski jako juniorka. Paradoksalnie w Technikum był zespół muzyczny „Trzynastka”, w którym Ewa śpiewała. Pierwszy sukces pojawił się szybko – będąc w 1-szej klasie Ewa podczas eliminacji dostała się do telewizyjnego Studia Debiutów przy TVP Katowice, gdzie zaczęła występować w programach telewizyjnych. Potem przyszły ogólnopolskie Festiwale polskie, gdzie zdobyła główne nagrody m.in. Zielona Góra, Opole, Kołobrzeg i Ustroń. Współpracowała z radiową orkiestrą rozrywkową pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach, gdzie nagrywała piosenki min. swoje własne kompozycje.
Współpracowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w Polsce: Marek Napiórkowski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Andrzej Jagodzińsk, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Lewandowski, Piotr Wyleżoł, Łukasz Żyta, Paweł Tomaszewski, Piotr Wrombel, Dariusz Ziółek, Krzysztof Herdzin i wieli innych. Nagrała 7 autorskich płyt w tym 2 w Nowym Yorku, gdzie rozpoczęła współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Markiem Soskinem wieloletnim pianistą światowej sławy Sonny Rollinsa.
Obecnie przygotowuje materiał muzyczny do nagrania kolejnej płyty z amerykańskimi muzykami, z którymi podjęła ostatnio współpracę koncertując w Polsce i zagranicą: „New York Jazz Collective” w składzie: Mark Soskin, Luques Curtis i Dorota Piotrowska. Jest również pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym cyklu koncertów z serii „The Meeting Classic and Jazz” przy Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
|