E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Poprzedni miesiąc 11 / 2017 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 15-11-2017
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń       Następne wydarzenie

 Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala
     Data:  2017-11-01 - 2017-11-30

Co przygotowaliśmy dla Państwa w listopadzie?

Melomanów zapraszamy 11 listopada (sobota) o godz.18.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) na patriotyczny koncert Bogusława Morki pt. „Ziarna pamięci”. Bilety 50zł. Koncert w ramach Narodowego Święta Niepodległości. W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje).

Wszystkich mieszkańców Nowego Targu zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada (piątek i sobota). Rozpoczniemy już 10 listopada (piątek) o godz.11.00 złożeniem  wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny na Cmentarzu Komunalnym. Następnie o godz.15.00 w nowotarskim MOKu odbędzie się Uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady pana Andrzeja Rajskiego. Z kolei w dniu 11 listopada (sobota) początek Obchodów o godz.10.30 Msza Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w kościele NSPJ w Nowym Targu. Następnie przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych na Rynek pod Ratusz oraz wystąpienie Burmistrza Miasta Nowy Targ pana Grzegorza Watychy oraz złożenie okolicznościowych wiązanek. Ale to nie koniec bowiem Miejska Orkiestra Dęta pod dyr. Marcina Musiaka zaprezentuje muzyczny wybór pieśni niepodległościowych, a Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na wernisaż  wystawy  pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczania z XIX i XX wieku. Wstęp wolny.

Ci którzy lubią muzykę a w szczególności muzykę chóralną nie mogą opuścić popołudnia w nowotarskim MOK (al. Tysiąclecia 37) w dniu 12 listopada (niedziela), gdzie o godz.16.00 z koncertem wystąpi Chór Echo Gorczańskie w ramach „Wieczoru Cecyliańskiego”. Wstęp wolny.

Fundacja Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja wraz z nowotarskim MOKiem zaprasza na spektakl „Słodki Drań” w reż. Dariusza Gnatowskiego w dniu 13 listopada (poniedziałek) o godz.19.00 . Wstęp wolny. Dodatkowo odbędą się wówczas konsultacje ze specjalistami: dietetykiem, prawnikiem, podologiem, edukatorem cukrzycowym, fizjoterapeutą, psychologiem. A także indywidualne ćwiczenia usprawniające z fizjoterapeutą (gimnastyka diabetyka). Zdecydowanie nie tylko dla cukrzyków. Wstęp wolny.

Na wspomnienie niesamowitego człowieka, filozofa i księdza Józefa Tischnera zapraszamy do MOKu (al. Tysiąclecia 37) już 14 listopada (wtorek) o godz.19.00. Spotkanie poprowadzi red. Tygodnika Powszechnego i poeta Wojciech Bonowicz. Wstęp wolny. Obecność obowiązkowa.

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Forum Edukacji Kulturowej SYNAPSY 2017, które odbędzie się 15 listopada (środa) w MOKu (al. Tysiąclecia 37) w godz.9.00-17.00. Forum to stanowi okazję do spotkania osób, które czują potrzebę działania na rzecz dzieci i młodzieży: nauczycieli i animatorów kultury, pedagogów, artystów, aktywistów społecznych, liderów kultury. Szczegółowe informacje: http://synapsy.malopolska.pl/forum/. Jeśli jesteś nauczycielem, czy animatorem kultury to zdecydowanie warto być.

Kolejny Salon Poezji w dniu 19 listopada (niedziela) o godz.11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Wystąpi dla Państwa Monika Szomko, aktorka związana głównie z teatrami na Śląsku – m.in. z Teatrem Śląskim im. S.Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Bez Sceny Andrzeja Dopierały, Teatrem Rawa, czy Teatrem Czwarta Scena. Będzie to spotkanie poetycko-muzycznie. Usłyszą Państwo m.in. Osiecką, Stachurę, Berela. Będzie osobiście i kameralnie. Chicho i głośno jednocześnie. Wstęp wolny.

Listopad to tradycyjnie także kolejna edycja Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Finał już 41.edycji w dniu 25 listopada (sobota) o godz.15.30 w nowotarskim MOKu (al.Tysiąclecia 37). Możemy się spodziewać przeglądu najlepszych prac lokalnych i nie tylko twórców. Tegoroczny główny temat konkursu to „Ludzkie drogi”. Wstęp wolny.

Na koniec 26 listopada (niedziela) o godz.15.00 w MOKu Koncert Laureatów tegorocznego XXVIII Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu - SACROSONG 2017. W związku z trzechsetną rocznicą koronacji Obrazu Jasnogórskiego oraz stuleciem objawień fatimskich, tegoroczny Sacrosong organizatorzy chcą poświęcić osobie Maryi, naszej Matki i Królowej. Podczas Koncertu Laureatów wstąpią soliści, zespoły, schole oraz chóry. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu (ul. Szaflarska 160).

Zaduszki słowno-muzyczne

W dniu 4 listopada (sobota) w godz. 17.00-19.00 zapraszamy do nowotarskiego MOKu na Zaduszki poetycko-muzyczne, na które składają się audycja słowno-muzyczna „Życie bez Boga..?” oraz koncert „Muzyka Sfer”. Bilety 30 zł.

Najpierw o godz.17.00 aktor Jakub Kosiniak przedstawi program „Życie bez Boga...?” na którą składa się 25 wierszy Tadeusza Różewicza, których czytanie przedzielone jest odtwarzaniem 5 fragmentów muzycznych (autorstwa H. M. Góreckiego, W. Szalonka i E. Knapika).Wiersze dotyczą spraw najważniejszych: zagłady, tragizmu życia, wiary-niewiary, śmierci – w kontekście eschatologicznym. Ideą spektaklu jest ukazanie drogi Poety od młodzieńczej, wywołanej wojenną traumą, radykalnej negacji istnienia Boga, do znacznie późniejszego, dojrzałego powrotu do wiary w Stwórcę Wszechrzeczy. Później o godz. 18.00 zapraszamy na oryginalną muzyczną podróż z „Muzyką Sfer” Macieja Hanuska łączącą ambient i minimalizm.  A odbędzie się ona w rytm gongów, buddyjskich mis i klimatycznych dźwięków syntezatorowych. Ważnym elementem będzie także cisza i…ściana dźwięków.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu

Burmistrz Miasta Nowego Targu, Starosta Powiatu Nowotarskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniach 10 - 11 listopada (piątek i sobota). Rozpoczniemy już 10 listopada (piątek) o godz.11.00 złożeniem  wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny na Cmentarzu Komunalnym. Następnie o godz.15.00 w nowotarskim MOKu odbędzie się Uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady pana Andrzeja Rajskiego. A na koniec tego dnia także w MOK patriotyczny koncert Bogusława Morki pt. „Ziarna pamięci”. Bilety 50zł. W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje).

Z kolei w dniu 11 listopada (sobota) początek obchodów  godz.10.30 Msza Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w kościele NSPJ w Nowym Targu. Następnie przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych na Rynek pod Ratusz, wystąpienie Burmistrza Miasta Nowy Targ pana Grzegorza Watychy oraz złożenie okolicznościowych wiązanek. Ale to nie koniec bowiem Miejska Orkiestra Dęta pod dyr. Marcina Musiaka zaprezentuje muzyczny wybór pieśni niepodległościowych, a Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczania z XIX i XX wieku. Wstęp wolny.

  Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2512
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018