E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Poprzedni miesiąc 07 / 2017 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 29-07-2017
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 Jerzy Kukla i Jacek Sribniak zagrają podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
     Data:  2017-07-29

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na najbliższy koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, który odbędzie się w sobotę 29 lipca o godzinie 20.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1 a. Wystąpią Jerzy Kukla – organy i Jacek Sribniak – klarnet.

Program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Adagio z sonaty skrzypcowej g-moll (klarnet solo)
Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Introdukcja i Fuga (cz. I) z II Koncertu organowego op. 56 nr 2 (organy solo)
Astor Piazzolla (1921-1992) – Oblivion
Astor Piazzolla – Ave Maria
Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) – Alleluia z „Exultate, Iubilate"
Max Reger (1873-1916) – Fantazja i Fuga B-A-C-H op. 46 (organy solo) 


JERZY KUKLA - organista, organizator życia muzycznego, organmistrz, publicysta i dyrygent. Studia w Akademii Muzycznej w Kra-kowie w klasie organów prof. M. Semeniuk- Podrazy oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dyrygentury prof. J. W. Hawela. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1990-91 (VSMU Bratysława, klasa prof. Dr Ferdinanda Klindy). Odbył ponadto kursy mistrzowskie u Michaela Schneidera oraz Gastona Litaize. 
Koncertował w Polsce oraz Austrii, Czechach, Danii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i Włoszech. Jego interpretacje utrwalono na 5 płytach CD. Swoje artykuły o tematyce muzyki polskiej oraz problematyce budownictwa organowego, publikował w „Ruchu muzycznym” oraz zeszytach naukowych polskich uczelni muzycznych. Inicjator licznych polskich festiwali i cyklów koncertowych. Był również konsultantem muzycznym oraz wykonawcą intonacji wielu polskich prestiżowych instrumentów, m.in. w Bazylice OO. Jezuitów w Krakowie, Polskiej Filhar monii Bałtyckiej w Gdańsku, katedry w Oliwie oraz w Bazylice OO. Paulinów na Jasnej Górze.


JACEK SRIBNIAK - należy do tego rodzaju artystów, którzy nie są identyfikowani z jednym rodzajem muzyki, adekwatnie do wszechstronnego emploi instrumentu, jakim jest klarnet. Spektrum zainteresowań Jacka Sribniaka każe mu uczestniczyć w bardzo różnych projektach: od arcydzieł klasyki (solista i kameralista) do muzyki folkowej z elementami jazzu. Artysta ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie klarnetu prof. R. Sztajerwalda. Był I klarnecistą w takich orkiestrach jak Orkiestra Koncertowa Ludowego Wojska Polskiego, Vogtlandorchester Reichenbach, Filharmonia Lubelska. Jacek Sribniak ma na swoim koncie wiele transkrypcji klarnetowych. Poza działalnością koncertową od 22 lat prowadzi działalność pedagogiczną. Jako nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie dzieli się swoimi doświadczeniami w dziedzinie gry na klarnecie oraz kameralistyki. Jego uczniowie i absolwenci są laureatami ogólnopolskich przeglądów oraz zasiadają za pulpitami polskich zespołów symfonicznych.

 

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy na stronę oraz na facebooka

Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    750




Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024