E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Poprzedni miesiąc 04 / 2017 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 21-04-2017
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń       Następne wydarzenie

 Kwietniowa Kulturalna Stolica Podhala
     Data:  2017-04-01 - 2017-04-30

Nasze „polecenia kulturalne” rozpoczynamy już w dniu 1 kwietnia (sobota) Międzynarodowym Turniejem Tańca Towarzyskiego i Freestyle „Tatry Cup 2017” Dance Festival (Hala Gorce, al. Tysiąclecia 74). Będzie to okazja do podziwiania mistrzowskich par z polski i zagranicy oraz sporej grupy tańczących dzieci i młodzieży z Podhala. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.00, gdzie mistrzowskie pary przy dźwiękach muzyki na żywo pokażą Państwu piękno tańca. Bilety: 20zł dorośli.

Z kolei 3 kwietnia (poniedziałek) zapraszamy na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Warto poznać świat autyzmu i wykazać solidarność z osobami z autyzmem. W części porannej w godz. 9.00 – 13.00 odbędzie się program artystyczny dla szkół, niebieski happening przed budynkiem MOKu oraz warsztaty edukacyjne dla klas ze szkół podstawowych. W części popołudniowej dla widowni dorosłej w godz. 16.30 – 21.00 odbędą się wystąpienia specjalistów, wystąpienie Grupy Wsparcia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Autyzmem, a także na zakończenie seans filmowy. Wstęp wolny. Wszystkim polecamy w tym dniu ubrać się na niebiesko i tym drobnym gestem pokazać swoją solidarność z osobami z autyzmem.

Dla wszystkich którzy chcą poznać nasze lokalne talenty muzyczne i wokalne polecamy już XXX Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017” – eliminacje powiatu nowotarskiego, którego eliminacje powiatowe odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia (czwartek i piątek) w MOK (al. Tysiąclecia 37) – dzień pierwszy przesłuchania muzyczne, dzień drugi przesłuchania taneczne. Wstęp wolny. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

W kwietniu warto odwiedzać Galerie Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, oddział MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Kościuszki 4), gdzie 7 kwietnia (piątek) odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby Wincentego Kućmy. Na wernisaż wstęp wolny, a w trakcie trwania wystawy: bilet ulgowy  - 1 zł; bilet - 2 zł. Wystawa potrwa do 6 maja.

Na nieprzeciętne wydarzenie filmowe zapraszamy do MOK (al. Tysiąclecia 37) w dniach 20 i 21 kwietnia (piątek i sobota) na godz. 19.00, gdzie odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych nagrodzonych w 10 edycji Festiwalu Grand Off. Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych 29 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano niemal 4000 zgłoszeń, ze 124 krajów świata. O statuetki z 11 kategorii walczyło w tym roku 57 filmów. Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.

Z kolei do Muzeum Podhalańskiego (Ratusz, Rynek 1) zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Poznać i zrozumieć. Czesi, Polacy, Słowacy, Węgrzy w Europie Środkowej. Patronat Honorowy: Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, dr hab. Adrienne Körmendy Konsul Generalny Węgier w Krakowie, Ivan Škorupa Konsul Generalny Republiki Słowacji w Krakowie.

Wszystkich lubiących teatr, tudzież działających w nieprofesjonalnych grupach teatralnych zapraszamy do udziału w 32. Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK – eliminacje powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego w dniach 25 i 26 kwietnia (wtorek i środa) w godz. 9.00 – 17.00 w MOKu (al. Tysiąclecia 37). Głównym organizatorom, MCK Sokół z Nowego Sącza, towarzyszy idea teatru jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi. Jednym z najważniejszych założeń imprezy jest zatem popularyzacja tego estetycznego zachowania poprzez stworzenie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju nieprofesjonalnej twórczości dzieci i młodzieży.

Na koniec zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego (Ratusz, Rynek 1) na kolejne spotkanie w ramach cykl otwartych wykładów naukowych Klio  - ratuszowe debaty o przeszłości. 27 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 będzie można posłuchać ciekawego wykładu dr Agnieszki Partridge (Uniwersytet Jagielloński, Kraków) pt. „Sztuka czy propaganda. Artysta na polu chwały 1914-1918”. Wstęp wolny.

  Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1066
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017