Tour de Pologne Amatorów jest imprezą towarzyszącą Tour de Pologne UCI World Tour. Uczestniczący w niej zawodnicy mogą się poczuć jak kolarze zawodowi, gdyż tą samą rundę co amatorzy kilka godzin później pokona peleton Tour de Pologne UCI World Tour. Dodatkową atrakcją jest trasa, która obejmuje miejscowości i szlaki turystyczne w najciekawszych zakątkach naszego kraju, malownicza trasa biegnąca przez przepiękne góry z pewnością dostarczy nie tylko emocji sportowych, ale i wielu wrażeń turystyczno-krajoznawczych. Wyścig stanowi połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją. Jest również akcją prospołeczną - stanowi wsparcie i pomoc finansową dla Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO.
Zapraszamy wszystkich: w wyścigu może wystartować każdy, kto ukończył 18 lat. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18. roku życia, a ukończyli 16. mogą brać udział w wyścigu za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
Profesjonalna obsługa: wynikająca z doświadczeń Lang Team w organizacji imprez takich jak np. Tour de Pologne UCI World Tour.
Pomiar czasu: każdy zawodnik otrzyma numer startowy z chipem, a załoga sędziowska będzie dbała o profesjonalny pomiar czasu na pokonywanym dystansie.
Regeneracyjny posiłek: na trasie będzie można korzystać z bufetu, a po wyścigu zapraszamy na regeneracyjny posiłek.
Sprawdź swój wynik: pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.tourdepologneamatorow.pl
Atrakcyjne nagrody: zostaną wręczone nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech zawodniczek i zawodników w kategorii open (bez względu na kategorie wiekowe), którzy w najkrótszym czasie pokonali trasę wyścigu, a wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymają pamiątkowe medale.
Wyjątkowa atmosfera, oprawa i scenografia: gwarantujemy niezapomniane wrażenia i emocje na trasie, wśród setek innych rowerzystów, w pełnej scenografii wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.
Obejrzyj relację: reportaż z wyścigu będzie można obejrzeć np. w kanale TVP Sport.
Organizatorem Tour de Pologne Amatorów jest Lang Team. To instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce. Jej założycielem i szefem jest znakomity polski sportowiec Czesław Lang - pierwszy kolarz z dawnego „bloku wschodniego", który podpisał kontrakt zawodowy. Odnosił on sukcesy w prestiżowych wyścigach, takich jak Tirreno Adriatico (1983) i Giro d'Italia (1986). Jest srebrnym medalistą olimpijskim w szosowym wyścigu indywidualnym (1980), a także srebrnym (1977) i brązowym (1979) medalistą drużynowych Mistrzostw Świata na 100 km. Czesław Lang ma również na swoim koncie spore osiągnięcia jako menedżer sportu. Jest dyrektorem: Tour de Pologne, Skandia Maraton Lang Team, Nutella Mini Tour de Pologne, Tour de Pologne Amatorów, Grand Prix MTB. Uczynił z Tour de Pologne imprezę rangi światowej. Wprowadził ją do cyklu UCI World Tour.
|