KLUB FILMOWY GŁODÓWKA
Projekcje w najwyżej położonym kinie w Polsce
(1138 m n.p.m.)
Filmy fabularne i dokumentalne, spotkania z reżyserami.
9 stycznia
2012
|
CZARNY – reż. Dominik Matwiejczyk (fabularny off, Polska, 2010, 103’)
Czarny przyjeżdża on po kilkunastu latach do swojej rodzinnej wsi z dużego miasta, gdzie pracuje na dobrze płatnym stanowisku. Chce odpocząć i skupić się na dokończeniu zarzuconej kiedyś pracy doktorskiej. Już w pierwszy dzień poznaje kilkunastoletnią dziewczynę, Olę, która podaje się za jego przyrodnia siostrę. Początkowo Czarny nie chce w to uwierzyć, ale stopniowo zaczyna odczuwać potrzebę odszukania prawdy.
|
16 stycznia
2012
|
KAWAŁEK LATA – reż. Marta Minorowicz (dokument, Polska, 24’, 2010)
Koniec lata, koniec wakacji. Do dziadka pracującego w bieszczadzkich lasach przyjeżdża wnuk. Osaczeni dziką przyrodą, zdani tylko na siebie, starają się odbudować łączącą ich więź. Kamera obserwuje bohaterów i ich relację - względem samych siebie oraz pięknego, ale surowego świata, który ich otacza.
DECRESCENDO – reż. Marta Minorowicz (dokument, Polska, 25’, 2011)
Film o rodzącej się przyjaźni między młodym psychologiem i muzykiem, a jego pacjentami z domu starości, z których każdy niesie swoją własną, przejmującą i tragiczną historię. Tomek, jego zafascynowanie pięknem i młodością każdego dnia zderzają się nie tylko ze starością i umieraniem, ale też z ogromną wolą i pragnieniem życia. Film zrealizowano w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie. Po projekcji – spotkanie z Martą Minorowicz.
|
23 stycznia
2012
|
ONI SZLI SZARYMI SZEREGAMI – reż. Mariusz Malec (doc., Polska, 2000, 63’)
Fabularyzowany dokument, który łączy relacje uczestników wydarzeń z czasów II wojny światowej ze scenami filmowymi z udziałem młodych aktorów. Film odtwarza fakty spopularyzowane przez Aleksandra Kamińskiego w kultowej książce "Kamienie na szaniec" i uzupełnia wspomnieniami świadków. Akcje propagandowe, wywiadowcze i małego sabotażu zarezerwowane byty dla harcerzy w wieku 16-18 lat. Film bogato inkrustowany jest scenami tych działań. Udało się też sfilmować przeprowadzoną przez Janka Bytnara "Rudego" słynną akcję zerwania czterech flag faszystowskich z gmachu Zachęty. Po projekcji – spotkanie z reżyserem Mariuszem Malcem.
|
30 stycznia
2012
|
„TOMEK” – 52', reż. Rafał Mierzejewski
Dokument przybliżający sylwetkę Tomasza Sikory. W stanie wojennym wyjechał do Australii, gdzie zajął się fotografią reklamową i artystyczną. Stworzył m.in. Galerię Bezdomną, promującą w wielu krajach fotografię niezależną i amatorską. Dwukrotnie, w latach 1991 oraz 1992 uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii.
„DEPRESJA MON AMOUR” – 52', 2008, reż. Rafał Mierzejewski
Filmowy portret Janusza Głowackiego, pisarza, dramaturga, scenarzysty. „Rejs” według scenariusza Głowackiego i Marka Piwowskiego należy do najważniejszych polskich filmów, podobnie jak „Polowanie na muchy” i „Trzeba zabić tę miłość”. „Antygona w Nowym Jorku” uznana została przez tygodnik „Time” za jeden z 10 najlepszych tekstów dramatycznych w 1993 roku i przetłumaczona na 20 języków. Czy więc Janusz Głowacki z artysty polskiego stał się artystą amerykańskim?
|
Kameralne spotkania odbywają się na oszklonym tarasie schroniska, przy stolikach z ciepłą herbatą i kawą.
PRZYBYWAJCIE! Zawsze miło, zawsze ciepło i zawsze coś się dzieje. Zawsze pod prąd.
Początek seansów godz. 20:00, dojazd samochodem pod drzwi
Bilet – 10 zł, karnet miesięczny – 20 zł
|