E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Poprzedni miesiąc 08 / 2011 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Wycieczki» Wszystkie

Kalendarz imprez
    wydarzenia w dniu: 01-08-2011
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 Kultura na Bani
     Data:  2011-07-16 - 2011-08-27
     Godzina:  20:00

Projekt „Kultura na Bani ®” to cykl wydarzeń muzyczno - teatralnych, odbywających się w kolejne soboty lipca i sierpnia. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni znani i uznani wykonawcy, od wielu lat obecni na polskiej scenie muzycznej i rozrywkowej. W tym roku istotnym, acz nie jedynym założeniem „Kultury na Bani ®” jest pokazanie dorobku kulturowego Podhala oraz jego współczesnych interpretacji. Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o 20:00.

Program:

LIPIEC

16.07. Siwy Dym

Zespół powstał w 2000 roku - muzycy z wieloletnim doświadczeniem muzycznym o profilu folkowym, wychodząc naprzeciw nowym trendom i modzie, połączyli ludowszczyznę z innymi gatunkami muzyki. Liderem grupy jest grający na skrzypcach oraz dudach podhalańskich wokalista Piotr Majerczyk. Pierwsza płyta, wydana w roku 2001 pod tytułem „Dwa Światy”, nominowana była w tymże roku do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku - Etno / Folk. Druga płyta Elvis z Poronina (wydana w roku 2005) zawierała materiał z debiutanckiego albumu, poszerzony o cztery nowe utwory.

23.07. Amatorski Zespół Teatralny „Lekarz mimo woli” Moliere (w góralskiej adaptacji)

To niezwykła fuzja folkloru i dzieł klasyków światowego teatru. Góralskie adaptacje w wykonaniu amatorów (choć zważywszy na ich dorobek sceniczny, można polemizować z tym określeniem) ukazują znane na całym świecie od kilkuset lat sztuki w zupełnie nowym świetle. Tradycja Amatorskiego Zespołu Teatralnego sięga roku 1923, kiedy to został założony z inicjatywy Michaliny i Franciszka Ćwiżewiczów (miejscowych nauczycieli). Ciężko zliczyć ilość przedstawień, nagród i wyróżnień do dnia dzisiejszego, bo to już czwarte pokolenie bukowian próbuje swoich sił na scenie teatralnej. Wydarzenie, którego z wielu względów nie można przegapić.

30.07. Gooral

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Założył i współtworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…

Gooral zaczynał od występów solo, obecnie występują z nim: Tomasz Jabko Łapka (skrzypce), Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.

Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą). Artysta tworzy również muzykę do stron internetowych i filmów.

SIERPIEŃ

06.08. Kabaret Truteń

"Truteń" występuje w pełnym pięcioosobowym składzie. Przez te lata działalności kabaret objechał po kilkakroć całą Polskę od Kamienia Pomorskiego po Karpacz, zahaczając po drodze o Kalisz. Kilkakrotnie uznawany był za najlepszy kabaret wiejski w kraju. Nie jeden raz gościł w USA, a nawet w Kanadzie, a na Słowacji koncertował jeszcze przed przyjęciem tego państwa do strefy Schengen.

„Kozdy jeden z tych trutni, to cłek z dusom. Taki co zno i figiel i rzec. A jak ksiądz Tischner godoł:"Kie do karcmy wlezie cłek z dusom i pomiędzy pijokami stanie, to takie cłeka nawet w karcmie znać "! I to włośnie. Trutnie niesom wesołość kozdemu po krapce. I tym w karcmie i tym w Marriocie. Ho ho.Hej.”

13.08. Trebunie - Tutki

Muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzą NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Kreują oryginalne polskie brzmienie. Chętnie eksperymentują z reggae, rockiem, techno i jazzem.

14.08. Projekcja filmu niemego „Biały Ślad” z muzyką wykonywaną na żywo

Jedna miłość odrzucona, druga nie zauważona, a wszystko przez to, że ta trzecia odwzajemniona. Piękno i groza polskich Tatr, zawody skoków narciarskich, którym towarzyszą ogromne emocje. Film ukazuje losy 4 osób i ich miłości, jak i tych spełnionych tak i nie spełnionych. Oczywiście dochodzi do konfliktu pomiędzy nimi. Do tego wszystkiego piękne plenery Tatr, świetne zdjęcia, zawody narciarskie, lawiny - całość wzmocniona poprzez muzykę wykonywaną na żywo. Klasyka polskiego kina niemego nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 1932 roku.

15.08. Sauin - muzyka irlandzka

Zespół powstał w wyniku fascynacji kulturą celtycką. Gra tradycyjne pieśni irlandzkie, (pochodzące z różnych regionów zielonej wyspy) oraz ballady i rebel songi. Liderka zespołu, obdarzona pięknym, charakterystycznie brzmiącym głosem doskonale oddaje klimat wykonywanych utworów . Opisywanie dźwięków nigdy nie odda pełni doznań, jakich dostarcza muzyka - trzeba przyjść i dać się ponieść niesamowitemu czarowi irlandzkich melodii.

20.08. Henryk Miśkiewicz „Full Drive”

Jego charakterystyczne brzmienie saksofonu możemy usłyszeć na niezliczonej ilości płyt muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej. Nagrał też kilka autorskich: „More Love”, „Kakaruka”, „Remembrances”, „Ja nie chcę spać”, „Lyrics”, „Full Drive”, „Alltissimonica”, „Uniesienie” - wszystkie nominowane do nagrody Fryderyka. Laureat Fryderyków w roku 2001 (Album Jazzowy Roku) oraz 2004 (Muzyk Jazzowy Roku).

Był związany z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m. in. E. Bem, A. Jagodzińskim, J. P. Wróblewskim, J. Śmietaną, W. Karolakiem. Miał okazję współpracować z Joe Lovano (specjalny projekt na Jazz Jamboree), Mino Cinelu, Patem Metheny , Paulem Kuhnem.

Projekt „Full Drive” to fuzja jazzu z elementami bluesa i muzyki klasycznej. Obok utworów N. Adderleya, B. Evansa, . L. Russela i S. Wondera znajdą się kompozycje własne Henryka Miśkiewicza, Marka Napiórkowskiego oraz fragment Sonaty Patetycznej Ludwiga van Beethovena.

Skład zespołu:

Henryk Miśkiewicz - saksofony

Marek Napiórkowski - gitary

Robert Kubiszyn - kontrabas/gitara basowa

Michał Miśkiewicz - perkusja

27.08. Boogie Boys

Pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa. W jej skład wchodzą - Bartek Szopiński (fortepian), Michał Cholewiński (fortepian) oraz Szymon Szopiński (perkusja). Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów oraz muzyką, która porusza bez wyjątku ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych. Do tej pory koncertowali w większości krajów Europy, a także w USA (finalista „International Blues Challenge”), u boku największych nazwisk boogie-woogie i bluesa. Nie da się w zwięzły sposób przedstawić dorobku scenicznego zespołu oraz krótko wyliczyć nagród, którymi zostali uhonorowani - jest tego po prostu zbyt dużo.

Zespół zaprezentował się szerokiej publiczności w programie „Must Be the Music”, gdzie doszedł do półfinału.

więcej o wydarzeniu na stronie: www.termabania.pl  
  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    21928




Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024