E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Komedie i sztuczne ognie, czyli finał teatralnego lata
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/13)

Jutro wieczorem rozpocznie się trzecia i ostatnia w te wakacje, odsłona II edycji Zakopiańskiego Lata Teatralnego. W piątek i w sobotę wieczorem znowu scena na Krupówkach przy oczku wodnym gościć będzie aktorów teatrów offowych nie tylko z Zakopanego. Na sobotę zaś zaplanowano huczne zakończenie, łącznie z fajerwerkami.
( 13 Sierpnia 2009)
43. „Sabałowe Bajania” czas zacząć! Sprawdź program
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/12)

Dziś w Bukowinie Tatrzańskiej zaczyna się wielkie święto folkloru polskiego – 43. „Sabałowe Bajania”, czyli Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. „Sabałowe Bajania” potrwają do niedzieli. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Domu Ludowym, zaś imprezy plenerowe – będą zaczynać się o godz. 18 na scenie na Wierchu Rusińskim (przy Stacji Narciarskiej Rusin-ski). Gości dowozić tam będzie bus, kursujący przez Bukowinę.
( 12 Sierpnia 2009)
Od jutra Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/11)

Sabałowe Bajania to okazja, by przypomnieć piękną gwarę góralską, przywołać gawędy wędrujące od pokoleń po wsiach, przekazywane z ust do ust, popisać się dowcipną mową starosty weselnego, muzyką i śpiewem. Wielkie święto górali, które jutro rozpoczyna się w Bukowinie Tatrzańskiej, to przede wszystkim sposobność, by pochwalić się tym, co w góralskim folklorze jest najcenniejsze, strzeżone przez wieki jak drogocenne skarby.
( 11 Sierpnia 2009)
Teatry opanowały deptak
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/10)

Znowu część Krupówek zamarła na chwilę, ludzie zatrzymali się i zamyślili. Wtedy to królować zaczęła na kilkadziesiąt minut sztuka przez duże S. To za sprawą drugiej odsłony II edycji Zakopiańskiego Lata Teatralnego, które miało miejsce w piątek i w sobotę wieczorem przy oczku wodnym.
( 10 Sierpnia 2009)
Na festiwalu oscypka królował moskol
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/10)

Bundz, bryndza, żętyca i oczywiście oscypek – takimi specjałami częstowali w weekend górale pod Gubałówką. Odbywał się bowiem Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich.
( 10 Sierpnia 2009)
Czas na Bajania
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/08)

Już po raz 43. pod Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej zjadą się kapele góralskie, zespoły regionalne, gawędziarze, instrumentaliści... Początek sierpnia bowiem – jak nakazuje tradycja – należy do bukowiańskich górali, którzy przez kilka dni będą podejmować gości z całej Polski i świata.
( 8 Sierpnia 2009)
Zakopiańskie Lato Teatralne znowu pod Giewontem
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/08)

Zakopiańskie Lato Teatralne już w ubiegłym roku podczas letnich weekendów święciło triumfy. Przystawali – zdziwieni niecodziennym, nawet jak na Krupówki, widokiem turyści, i zakopiańczycy. Dziś – w ramach drugiego Zakopiańskiego Lata Teatralnego – po raz kolejny Teatr OFF Tatrzański proponuje teatralną ucztę.
( 8 Sierpnia 2009)
Festiwal oscypka
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/07)

Pod Giewontem kolejna część Tatrzańskich Wici. W najbliższy weekend kolejna impreza w ramach „Tatrzańskich Wici”. Tym razem szykuje się prawdziwa gratka dla smakoszy szczególnie owczych przysmaków. W sobotę i niedzielę na placu pod Gubałówką odbywać się będzie Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich.
( 7 Sierpnia 2009)
Indonezja, Nepal i opera góralska
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/06)

Osiemnaście zespołów wystąpi podczas festiwalu. Wydarzeniem będzie premiera „Janosika”. To będzie niezwykłe, egzotyczne, a przede wszystkim wielkie święto górali świata – jak zapowiada Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Zakopanego. Przez ponad tydzień, od 21 do 28 sierpnia, zakopiańskie ulice, podwórza i dzielnice rozbrzmiewać będą folklorem z różnych stron naszego globu. 41. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich – największa i najstarsza impreza pod Giewontem – tuż-tuż!
( 6 Sierpnia 2009)
Gliczarowska miss
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/05)

18-letnia Urszula Nowak z Gliczarowa Dolnego została nową Miss Lata na Podhalu. Wybory najpiękniejszej dziewczyny wakacji miały miejsce w klubie Dragon w Czarnym Dunajcu i odbyły się już po raz piaty. O tytuł Miss Lata 2009 rywalizowało 10 finalistek wybranych podczas wcześniejszych eliminacji.
( 5 Sierpnia 2009)
Remont jednak będzie
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/05)

W remoncie pomnika Władysława Hasiora na Snozce chce pomóc już nie tylko Zakopane, którego rada miasta podczas ostatniej sesji przeznaczyła na ten cel 7 tysięcy złotych. Niewykluczone, że w odrestaurowaniu Grających Organów pomoże również Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Jeszcze z początkiem przyszłego tygodnia Grzegorz Podlewski, prezes ZEW, ma spotkać się z wójtem Czorsztyna, aby uzgodnić konkretnie sumę, jakiej będzie gminie brakowało do wyremontowania rzeźby. Wstępnie mówi się o 10 tysiącach złotych. (slow)
( 5 Sierpnia 2009)
Paranienormalni i Neo-Nówka
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/31)

Już jutro najśmieszniejsze wydarzenie w ciągu całego roku, jakie zdarzy się w Zakopanem. Po raz pierwszy Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe odbędą się nie w kinie Sokół, a w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej. W tym roku Zakopane i Tatry rozśmieszać będą Paranienormalni i kabaret Neo-Nówka (na zdjęciu).
( 31 Lipca 2009)
Wystawa ikon w nowotarskim Moku
(żródło: Redakcja)

W sobotę 25 lipca w galerii Stara Kotłownia nowotarskiego Moku, została otwarta wystawa malarstwa Jerzego Nowosielskiego "Ikona spada z nieba".
( 26 Lipca 2009)
Szukają pieniędzy na mauzoleum
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/29)

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza poszukuje środków na odnowienie zabytkowego mauzoleum poety na zakopiańskiej Harendzie.
( 29 Lipca 2009)
Dlaczego Janosik nie ożeni się z Maryną?
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/27)

We wrześniu premiera filmu o zbójniku. Obraz ma być całkiem inny niż znany serial. Nowy Janosik wybrany został przez Holland i Adamik spośród 300 kandydatów. Młody góral o swojsko brzmiącym imieniu Janosik siłą wcielony zostaje w szeregi wojsk cesarza Franciszka Józefa. Dzięki pomocy herszta zbójników Tomasza Uhorčíka, udaje mu się wykupić z carskiej armii. Wstępuje do bandy swojego wybawcy, aby stać się w końcu jej przywódcą. Od tego momentu cieszy się sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – daje biednym, a odbiera bogatym.
( 27 Lipca 2009)
Archiwum
Pierwszy «« (2985-2999)(3000-3014)(3015-3029)(3030-3044)(3045-3059) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019