E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Tatry

Tatry
Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK
(żródło: )

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, kontynuują akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podhala i przyjeżdżających do nas turystów. Akcja jest prowadzona społecznie i bezpłatnie. Stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.
( 5 Lipca 2016)
Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: POKAZ FILMU „Ratunek nadchodzi z nieba” w reż. Jurka Porębskiego
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

8 lipca (piątek), godz. 18.00 Galeria Władysława Hasiora filia Muzeum Tatrzańskiego Zakopane, ul. Jagiellońska 18b   Film „RATUNEK NADCHODZI Z NIEBA” to historia ratownictwa śmigłowcowego w Tatrach opowiedziana przez jej współtwórców: Tadeusza Augustyniaka oraz Macieja Gąsienicę. W filmie pokazano również ciekawe akcje ratownicze, materiały archiwalne ze zbiorów rodzinnych Państwa Augustyniaków i firmy Alpinex oraz fotografie autorstwa Macieja Gąsienicy. Specjalnym gościem wieczoru będzie były zastępca Naczelnika Grupy Tatrzańskiej GOPR Maciej Gąsienica.
( 4 Lipca 2016)
36 Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski"
(żródło: www.mok.nowytarg.pl)

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej 36 Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski", w dniu 2 lipca (sobota) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, al. Tysiąclecia 37, Nowy Targ. Wstęp wolny.
( 24 Czerwca 2016)
Wielkie sprzątanie Tatr po raz piąty!
(żródło: )

W dniach 1-2 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 5. edycji akcji Czyste Tatry. Wspólnie z ambasadorami i organizatorami akcji wyruszą na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie inni. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Piersi!
( 21 Czerwca 2016)
Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: projekcja cyklu filmów Jerzego Surdela „Dwóch”, „Odwrót”, „Akcja”
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

27 maja 2016 (piątek), godz. 18:00 Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Jagiellońska 18b   Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak zaprasza na projekcję cyklu filmów Jerzego Surdela „Dwóch”, „Odwrót”, „Akcja”.
( 23 Maja 2016)
X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików "TATRY 2016"
(żródło: )

Jubileuszowe X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików „TATRY 2016” , odbędą się w dniach 6 – 12 czerwca 2016 roku. Organizatorem imprezy jest FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Region Kujawsko-Pomorski z siedzibą w Toruniu.
( 23 Maja 2016)
Capella Cracoviensis w schronisku Murowaniec
(żródło: www.zakopane.pl)

Szumią jodły na gór szczycie, szumią sobie w dal...” Ach, nie, to nie ten kompozytor! Ale właściwie... Nie szkodzi. Mieczysław Karłowicz docierał do jodeł, docierał także wyżej, gdzie resztki kosodrzewiny, i wyżej, gdzie gołe skały. Bo, jak to frazesami mawiają, Tatry ukochał, ale i [paradoksalnie] przyziemnie, lubił górskie spacery, piękne krajobrazy albo dobrze widoczną ze szczytów siną dal, z której, jak z obrazów Rothki i Malewicza, wyłaniały się kształty i tworzyły rzeczywistość na jego oczach.
( 13 Kwietnia 2016)
Promocja albumu „Moje Tatry”
(żródło: www.tatry.pl)

„GALERIA JEDNEGO AUTORA” przy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na promocję albumu „Moje Tatry”, prezentację wystawy fotograficznej o Tatrach oraz wspomnienia z dalekich podróży prof. dr hab. Romualda Zabielskiego. Oprawa muzyczna: uczeń Elżbiety Cukier z Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem – Jan Kudasik.
( 13 Kwietnia 2016)
Panel dyskusyjny - architektura na obszarach chronionych
(żródło: )

Szymon Ziobrowski dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego ma zaszczyt zaprosić na panel dyskusyjny dotyczący nowych punktów wejścia do TPN oraz architektury na obszarach chronionych   Poniedziałek 21 marca, godzina 18.00 Dworzec Tatrzański Krupówki 12, Zakopane
( 18 Marca 2016)
SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART”: MAKSYMILIAN DUDRYK „MAKS” – NARCIARZ Z KARPACKIEJ GRANI
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

17 marca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na spotkanie na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski.
( 15 Marca 2016)
Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: POKAZ FILMU „JUREK” W REŻ. PAWŁA WYSOCZAŃSKIEGO
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

11 marca 2016 r. (piątek), godz. 18.00 Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Jagiellońska 18b   Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie i projekcję filmu z cyklu Kino górskie w Muzeum Tatrzańskim.
( 7 Marca 2016)
Tatrzański Festiwal Biegowy
(żródło: )

13 - 14 sierpnia TATRZAŃSKI FESTIWAL BIEGOWY 13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.
( 9 Marca 2016)
Trwają zapisy na Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem
(żródło: )

4 marca rozpoczęły się zapisy na tegoroczny Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W ramach tego dużego biegowego wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem w dniach 3-5 czerwca 2016r. odbędą się: IX Bieg Sokoła, IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły  oraz VII Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego.
( 8 Marca 2016)
Promocja książki "Jak wysoko sięga miłość?"
(żródło: www.zakopane.eu)

Zapraszamy na promocję książki Beaty Sabały-Zielińskiej "Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką", która odbędzie się 8 marca o godzinie 18.00 w kawiarni Teatru Witkacego mieszczącej się przy ul. Chramcówki 15.
( 1 Marca 2016)
Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: POKAZ FILMU „NASZ KASPROWY” W REŻ. JANUSZA JULO SUSA
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

26 lutego 2016 r. (piątek), godz. 18.00 Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Jagiellońska 18b   Tym razem w ramach Kina Górskiego w Muzeum Tatrzańskim, zostanie zaprezentowany film w reżyserii Janusza Julo Susa, pt. „Nasz Kasprowy”. Film opowiadający o historii kolei linowej na Kasprowym Wierchu. W słowie wstępnym do filmu pisze reżyser: „Jedni marzą o prostych przyziemnych rzeczach, inni marzeniami sięgają gwiazd. Ci ludzie, o których opowiada ta historia, połączyli jedno i drugie. Góry ukształtowały ich rzeczywistość – tę ziemską i tę ponadczasową (…)”.
( 22 Lutego 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (61-75)(76-90)(91-105)(106-120)(121-135) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022