E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Nadszedł czas na inwestycje
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/22)

Zakopiański szpital wzbogacił się o tzw. ciepłą sień, wewnętrzne windy, nową aptekę oraz kolejną nowoczesną karetkę. Zakopiański szpital im. T. Chałubińskiego radzi sobie coraz lepiej. Tutaj już nie myśli się o spłacie długów, ale o inwestycjach, które poprawią warunki pacjentów i pracujących w placówce lekarzy.
( 22 Stycznia 2007)
Kupujmy strategiczne działki!
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/22)

Zakopiańscy radni postulują zmiany w polityce gruntowej gminy Zakopane. Chcą kupować działki strategiczne dla miasta, jeżeli takie pojawią się na rynku.
( 22 Stycznia 2007)
Aby walczyć z alkoholizmem, wystąpią do sądu o ubezwłasnowolnienie
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/22)

Zakopane uchwaliło gminną strategię rozwiązywania problemów społecznych. W jej skład wchodzi program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, a także program przeciwdziałania narkomanii.
( 22 Stycznia 2007)
VIP-y na Wielkiej Krokwi
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/20)

Pół setki ambasadorów zobaczy Małysza. Wielka Krokiew już od wczoraj czeka na zawodników. Przygotowania dopięto na ostatni guzik. Przestrzeń powietrzna nad Zakopanem na czas weekendowych zawodów zostaje zamknięta. Wszystko teraz w rękach pogody, ta jedynie może pokrzyżować szyki organizatorom.
( 20 Stycznia 2007)
W miejsce "Granitu"
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/20)

Zakopane: Nowa koncepcja hali widowiskowej. Podczas spotkania Podhalańskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, burmistrz Zakopanego Janusz Majcher powiedział o nowym projekcie lokalizacji hali widowiskowej pod Giewontem.
( 20 Stycznia 2007)
Zmiana organizacji ruchu
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/19)

Pucharowy zawrót głowy. Tak zmotoryzowani kibice przybywający na Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2007, jak i mieszkańcy "skazani" na przeżywanie największej imprezy sportowej pod Tatrami muszą zastosować się do nowej organizacji ruchu w mieście. Rzecz dotyczy szczególnie terenów przyległych do Wielkiej Krokwi.
( 19 Stycznia 2007)
Skoczkowie na żywo
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/19)

Radio nadaje z Antraktu. Skoczkowie i trenerzy, a także teatr, literatura i muzyka - Program 1 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy na spotkania do zakopiańskiej kawiarni Cafe Antrakt.
( 19 Stycznia 2007)
Rok Szymanowskiego w Zakopanem
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/19)

Koncerty, spotkania, wystawy. Bardzo ciekawie zapowiadają się obchody Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Zaprezentował je na wczorajszym posiedzeniu komisji kultury Adam Kitkowski z Tatrzańskiego Klubu Niezależnych.
( 19 Stycznia 2007)
Immunitety dla naczelników
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/19)

Nowe stanowiska, konkursy, zwolnienia w zakopiańskim urzędzie. Na początku swego urzędowania, tuż po ogłoszeniu wyników listopadowych wyborów, nowy burmistrz Zakopanego, Janusz Majcher zapewniał dziennikarzy, że czystek wśród urzędników pracujących w urzędzie miasta nie będzie. Ale bez zwolnień, podkreślał wtedy burmistrz, nie obejdzie się. Wskazywał na stanowisko sekretarza, skarbnika, dyrektora Biura Promocji i niektórych naczelników wydziałów, którzy mają na swym koncie prawomocne wyroki lub są źle odbierani przez nasze społeczeństwo.
( 19 Stycznia 2007)
Ludzie błagają o mieszkania
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/19)

Niektórzy z płaczem proszą nawet o cztery metry „komunalne”. Sytuacja, jeśli chodzi o przydział mieszkań komunalnych w gminie Zakopane, od lat nie jest najlepsza. Zasoby komunalne nie są wystarczające w stosunku do potrzeb. Mimo że w ostatnim czasie gmina - w ramach Zakopiańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - oddała do użytku sporo mieszkań: przy ul. Stromej - 24, przy ul. Cichej Wody - 22, na osiedlu Bór w Nowym Targu - 58. Odremontowana została także w ubiegłym roku zabytkowa piękna willa „Rialto”.
( 19 Stycznia 2007)
Enklawy gotowe do ochrony
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/19)

Poprzednia Rada Miasta Zakopane przyjęła uchwały intencyjne w sprawie sporządzenia planu zagospodarowania dla osiemnastu enklaw w naszym mieście, które jako tereny zielone i nie zabudowane jeszcze wymagają pilnej ochrony.
( 19 Stycznia 2007)
Niezadowoleni z promocji miasta
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/18)

Krakowiacy i górale zgodnym chórem. Wybrane 100 dni temu przez zakopiańczyków nowe władze nie kryją niezadowolenia z działalności Biura Promocji Miasta. Działania promocyjne stolicy polskich Tatr chcą poszerzyć ścisłą współpracą z Krakowem, który turyści w 2006 roku okrzyknęli najpiękniejszym na świecie.
( 18 Stycznia 2007)
Parasol nad Zakopanem
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/18)

Park kulturowy Kotliny Zakopiańskiej do poprawienia. Poprzednie władze Zakopanego, by ochronić tereny zielone w naszym mieście, wytypowały w drodze uchwały intencyjnej 18 obszarów, dla który jest opracowywany plan zagospodarowania przestrzennego. Są to jednak procedury kosztowne i długotrwałe.
( 18 Stycznia 2007)
Stara Polana stracona
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/18)

Uruchomiona kilka miesięcy temu Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury nie zajmie zakopiańskiej willi Stara Polana. Starostwo tatrzańskie przegrało w przetargu z prywatnym przedsiębiorcą, którzy planuje utworzyć tam hostel. Zamknięta willa, której właścicielem jest Politechnika Krakowska, była ośrodkiem wypoczynkowym dla pracowników krakowskiej uczelni, ale też galerią sztuki – miejscem spotkań artystów. Starostwo planowało utworzyć tam pierwsze w Polsce Centrum Produktu Regionalnego. W założeniach było również ponowne otworzenie galerii.
( 18 Stycznia 2007)
Nie w "Starej Polanie"
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/17)

Centrum Produktu Regionalnego. Pierwsze w Polsce Centrum Produktu Regionalnego nie będzie działać w budynku dawnej Galerii "Stara Polana" w Zakopanem. Oferta złożona przez starostwo tatrzańskie przepadła w przetargu.
( 17 Stycznia 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (5145-5159)(5160-5174)(5175-5189)(5190-5204)(5205-5219) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019