E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Galeria
 GALERIA ZDJĘĆ
   Doliny tatrzańskie
   Impresje fotograficzne
   Impresje górskie
   Jaskinie
   Panoramy tatrzańskie
   Stawy, jeziora, potoki...
   Tatry Bielskie
   Tatry Słowackie
   Tatry Zachodnie
   Tatry Wysokie
   Zakopane
   Inne
   Flora i fauna
Galerie specjalne
 Wasze galerie
   Ostatnio dodane
   Zdjęcia dnia
KARTKI ELEKTRONICZNE
Aktualności
Technika - porady
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański


Tatry Wysokie
 W Tatrach wyżej się już nie da :)
 «« powrót    [ więcej zdjęć tego autora ]    [ więcej zdjęć z tej kategorii ]
Zdjęcie pierwszePoprzednie zdjęcie [996]  [997]  [998]  [999] [1000]  [1001]  [1002]  Następne zdjęcieZdjęcie ostatnie
CZERWONE WIERCHY
Zdjęcie dniaCZERWONE WIERCHY
zdjęcie z galerii: Tatry Wysokie »
autor: janusz2 »
kilka słów o zdjęciu:
Widok ze szlaku zielonego na Kasprowy Wierch
Udostępnij
wyślij jako kartkę      Oceń zdjęcie:
1 2 3 4 5
  ocena: 3.35   ilość głosów: 180
 «« powrót      Dodano: 2011-09-24 (oglądano: 1640 razy)    Rozmiar powiększenia: 1024x685 / 140.41 kB
 Zapisz w schowku     Wyślij znajomemu
•  czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 rolf       08:18 Pn, 14 Lis 2011
???????????????
         •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Kuno       10:33 Pn, 14 Lis 2011
gdziesik tam je widać.
                 •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 rolf       11:48 Pn, 14 Lis 2011
dwa na pewno :D
                         •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 waclawhetman       19:04 Wt, 15 Lis 2011
Panowie Kuno i Rolf!
Zdaję się rozumieć, że te widoki Was pasjonują, mnie także, ale pomyślcie bardziej praktycznie i wypowiedzcie się: czy na Czerwonych Wierchach powinno być zimowe oznakowanie tras, przynajmniej w ich kilku newralgicznych punktach, czy nie?!
/Coś na podobieństwo grani Karkonoszy, - w tym przypadku także zejście do Kobylarza/.
Taka refleksja mi się nasunęła, gdy poprzedzający mnie parter ochoczo gnał wprost do Z-nego, zamiast skręcić do Kobylarza - w połowie października. Na szczęscie - powstrzymaliśmy go.
Pozdrawiam.

                                 •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Kuno       19:25 Wt, 15 Lis 2011
3 razy jeżdziłem w kotle goryczkowym na nartach. nie wiem o co ci chodzi? PS w kwietniu nawet zjechałem mimo że wyciąg cała zimę nie chodził. jak jeżdżę/bo zawsze póżną wiosną/ do do gąsienicowej a ostatni zjazd goryczkową. POLECAM PANIE WACLAWHETMAN.
                                         •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Kuno       19:40 Wt, 15 Lis 2011
a co do cz. wierchów to masz rację- ale czemu w pażdzierniku miał ktoś problem? w tym roku końcem pażdziernika śnieg się co prawda zsypał-ale nie aż taki aby mieć problemy orientacyjne.
                                                 •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 waclawhetman       22:15 Wt, 15 Lis 2011
Kuno!
To jasne, że nie miewasz w październiku problemów orientacyjnych. Ja też tam nie miałem. Ale pomyślmy i o innych i mniej egoistycznie.
Tatry mogą znać gorzej niż Ty a być może poniesie ich tam /czyli na Czerwone Wierchy!/ przy pogarszającej sie pogodzie. Mówiłem o turystach pieszych, a nie o narciarzach. I wtedy tyczki orientacyjne im się nie przydadzą?, Nawet w marcu-kwietniu?
Ja Goryczkową od Czerwonych odróżniam.
Nie każdy zna Czerwone na pamięć, a są i tacy, którzy po raz pierwszy w życiu i w zimie, czyli bez widoczności szlaku chcą schodzić Kobylarzem.
W krytycznych warunkach może to być także zejście awaryjne.
Trop, nawet wydeptany, też tam może zniknąć pod kolejnym śniegiem.
Słyszałeś może o tej tragedii, około 10 lat temu. Chyba w listopadzie pobłądziła tam przypadkowa grupa. 5 ofiar, ostatnią odkryto wiosną.
Temat przywołałem dlatego, że jeśli zostanie poparty Waszymi głosami, wtedy decydenci tatrzańscy /TPN, TOPR/, nie zostawią tego bez odpowiedzi. Wyczuwam, że jesteś "za"!
Pozdrawiam

                                                         •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 rolf       08:38 Śr, 16 Lis 2011
a aj jestem przeciwny! czerwone wierchy dla ,,żółtodzioba" będą teudne nawet latem przy nienajlepszej pogodzie. Po co kusić go wytyczoną trasą, kiedy on byc może i w lecie nie dałby sobie rady. One będą zawsze. czy musi tam wejśc podczas pierwszego pobytu w Tatrach? Najpierw niech pójdzie tam latem przy pięknej pogodzie, potem przy gorszej, a jak nabierze wprawy to i zimą bez tyczek poradzi sobie. Nie jestem, i być nie chcę, autorytetem w tych sprawach, ale wędrówki zimowe (nie w dolinkach, jecz wyżej i wyżej), zacząłem po 10 latach dreoptania latem i jesienią. Z perspektywy prawie 25 lat wędrółwek uważam, że było to dobre. co zrobią inni? nie wiem. czy potrzebne są tyczki? nie wiem. ja bym ich nie stawiał. pozdrowienia dla wszystkich Czewonowierchowców (piękna grań). :D . jako ciekawostkę podam, że w latach 80. jedna z barwniejszych postaci świata taternickiego zorganizowała na Krupówkach wiec. Trzymali transparent z napisem ,, Przecz z Czerwonymi Werchami" i ,,Precz z Ciemniakiem, przywódcą Czerwonych Wierchów". Władzy się to nie podobało. ciekawe dlaczego :p
                                                         •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Kuno       08:45 Śr, 16 Lis 2011
muszę cię rozczarować-nie mam wyrobionego zdania na tan temat z powodów prozaicznych.otóż ja zimą nie chodzę po tatrach bo mnie na to nie stać finansowo./buty,raki,czekany i cała inna odzież-cholernie drogie/ muszą mi wystarczyć jeno narty/też drogawe/ hej.
                                 •  Re: czerwone wierchy?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 miller       09:40 Śr, 16 Lis 2011
Jak się nie zna letnich ścieżek, to w zimie nie łazi się tam. Kto nie ma oleju w głowie niestety traci....nawet życie. Jestem przeciwny otyczkowaniu. Pierwszy raz na szlaku i w dodatku w zimie , to tylko stracency. gdyby tak podchodzić do tematu, to trzeba by całe Tatry otyczkować, a Zachodnie w szczególności. Szlak niebieski z Małołączniaka w zimie, przy mglistej widoczności - bardzo niebezpieczny. Zresztą to samo dotyczy np. szlaku przez Rakoń na Wołowiec. Sam byłem świadkiem jak dwóch gostków, we mgle w zimie, chciało schodzić z Rakonia w kierunku Grzesia .... na Słowację ( zupełnie stracili orientacje co do kierunku ) zresztą trudno się im dziwić - kompletnie nic nie było widać, tylko mleko i biel.
•  Hory v zlom čase   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 JanoP       20:22 Wt, 22 Lis 2011
Pridám aj ja, po čase, krátku poznámku: trasu na Baranec po žltej značke som prešiel predtým už veľa ráz. A napriek tomu sa mi stalo, že som v hustej hmle pri zostupe po tej istej trase (vietor veľmi rýchlo zavial moje stopy) na jedinom trochu širšom mieste blúdil! Nestratil som hlavu, lebo som bol predsa celý čas "doma", ale zážitok to bol dosť silný. A trvanlivý. Keď pominula zima, priniesol som na toto miesto niekoľko kolíkov, pretože tam proste chýbali. Presnejšie povedané: pôvodné, zafarbené, kolorowane kolíky na tomto kritickom úseku zrejme nejakí chuligáni vytrhli zo zeme a zhodili z blízkeho svahu (kde som ich neskôr náhodov objavil). A navyše som ešte urobil na vrch kolíka zárez - značku v smere hrebeňa. Neskôr som bol svedkom, ako si malý chlapec "pomáha" pri výstupe na Baranec tým, že sa zachytáva kolíka (a úspešne ho tým vykýval). Jeho rodičia tento detail vôbec nevnímali. (Ja nechcem byť stále na niekoho "zlý").
         •  Re: Hory v zlom čase   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 waclawhetman       12:13 Śr, 30 Lis 2011
Moja propozycja nie znalazła aprobaty, ani na forum, ani w odpowiedziach TOPRu i TPNu. Użyto podobnych argumentów.
w skrócie możnaby je ująć tak:
- dodatkowe zimowe oznakowania tras górskich wbrew intencji, pogorszyłyby stan bezpieczeństwa, zwiększając ilość nieodpowiedzialnych wyjść w góry ludzi do tego nieprzygotowanych. Takie stanowisko potwierdzone jest obserwacjami i faktami z przeszłości tatrzańskiej.
To wszystko prawda, z którą muszę się zgodzić.
Ale druga prawda to rzeczywistość a w niej ludzie "przypadkowi" zimą w Tatrach w miejscach, gdzie trudno i latem, bez doświadczenia w górskich wyprawach, bez mapy, bez odpowiedniego ubrania i wyposażenia. Takich się tam też spotyka, niestety!
Pozdrawiam!

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024