E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Promocja płyty "Atma 40"
(żródło: )

Dusza Karola z Atmy... na CD Oto jest! Nagrana po raz pierwszy w Atmie płyta z 20. Mazurkami op. 50 Karola Szymanowskiego w wykonaniu wspaniałej pianistki – Marioli Cieniawy, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. Wydana została dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Zakopane. Impulsem do jej realizacji stał się jubileusz 40-lecia zakopiańskiej Atmy, obchodzony w roku 2016. 
( 17 Lutego 2017)
Zerwany Kłos - film o bł. Karolinie Kózkównie
(żródło: )

W piątek 17 lutego na ekrany polskich wejdzie film „Zerwany Kłos” o męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny, wyprodukowany przez Fundację Lux Veritatis wg scenariusza i w reżyserii Witolda Ludwiga. Już w dniu premiery film ten można będzie zobaczyć w kinie Sokół w Zakopanem.   Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.   Najbliższe seanse od 17 do 26 lutego o godz. 13:15 i 15:00 w kinie Sokół, ul. Orkana 2 w Zakopanem. Film w repertuarze kina do 2 marca. Możliwe są także dodatkowe seanse dla grup szkolnych lub parafialnych (kontakt tel. 602 462 962). Indywidualne bilety ulgowe w cenie 14 zł, bilety grupowe w cenie 12 zł.
( 16 Lutego 2017)
Występ zespołów regionalnych
(żródło: )

Czwartkowy wieczór to spotkanie z kulturą Spisza. O 19.00 wystąpią zespoły: "Ciardasie" i "Koce Łapki" z Czarnej Góry. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 14 Lutego 2017)
Sztuka teatralna "Portki"
(żródło: )

W środę o 20.00 zapraszamy na sztukę teatralną "Portki" pióra Józefa Pitoraka. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 14 Lutego 2017)
FERIE ZIMOWE W ZAKOPANEM!
(żródło: )

Zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach i spotkaniach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie.
( 14 Lutego 2017)
Z MIŁOŚCI DO TATR - AUTORSKIE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE MONIKI KRAJEWSKIEJ
(żródło: )

14 lutego (wtorek) godz. 17 Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul Kościeliska 18   Muzeum Tatrzańskie zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie Moniki Krajewskiej "Tatry i Psalmy. Nietradycyjna wycinanka żydowska" we wtorek, 14 lutego, o godz. 17. Artystka opowie o tym, jak spotkały się w jej pracach dwie pasje: sztuka żydowska i góry. Objaśni symbole wywodzące się z tradycji judaizmu i wplecione w obraz hebrajskie wersety zaczerpnięte z Biblii i liturgii, które w jej odczuciu najlepiej nadają się do wyrażenia piękna i grozy gór. Opowie o sposobach wykonania dawnej, ludowej wycinanki żydowskiej i o własnych eksperymentach z papierem, farbą i nożykiem. Serdecznie zapraszamy!
( 9 Lutego 2017)
WYSTAWA KARYKATUR KAZIMIERZA SICHULSKIEGO Z KOLEKCJI STANISŁAWA KARPOWICZA
(żródło: )

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul Kościeliska 18   Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę Karykatur Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza przedstawiającą znane osobistości środowiska zakopiańskiego okresu I Wojny Światowej. Kolekcja prezentowana jest w całości po raz pierwszy od 1981 roku.
( 9 Lutego 2017)
Koncert Trebunie Tutki "Karnawałowo w Kościelisku"
(żródło: )

„Karnawałowo w Kościelisku” - Koncert zespołu Trebunie -Tutki Dom Ludowy w Kościelisku Chotarz 453 , godz 19.00,  bilety w cenie : 40 zł., ulgowe 30 zł.* * Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do lat 12, a także osobom, które uiszczają opłatę klimatyczną na terenie Gminy Kościelisko oraz mieszkańcom Gminy Kościelisko. Bilety na koncerty można nabyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko ( ul. Nędzy Kubińca 76) oraz w miejscu odbywania się koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.  Informacje i rezerwacje w dni robocze pod nr tel 18 20 70 051
( 7 Lutego 2017)
Wernisaż wystawy rysunku Sebastiana Króliszewskiego pt. "Rock w sepii"
(żródło: )

W imieniu artysty i Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rysunku Sebastiana Króliszewskiego pt. "Rock w sepii" - 10.02.2017r. (piątek) o godz. 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76 - Kościelisko.
( 6 Lutego 2017)
Wernisaż wystawy "Męskie malowanie"
(żródło: )

W dniu 3 –ego lutego 2017, w piątek o godz.17 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbędzie się wernisaż wystawy „Męskie malowanie”. Na wystawie zostanie zaprezentowana twórczość plastyczna (malarstwo, grafika, rysunek) czterech uznanych artystów, których twórczość zazwyczaj kojarzona jest z inną dyscypliną sztuki niż sztuki wizualne. I tak do udziału w autorskim projekcie  Miejskiej Galerii Sztuki, zaproszonych zostało czterech wybitnych polskich muzyków, którzy z powodzeniem zajmują się (lub też zajmowali, w tym gronie jest nieżyjący Władysław Trebunia Tutka), twórczością plastyczną.
( 1 Lutego 2017)
Lykorz mimo włosnyj woli
(żródło: )

W rodzinie Ciamagi ogromna radość – jedyna córka poślubi niebawem zamożnego kawalera. Ach cóż to będzie za weselisko! Nagle staje się wielkie nieszczęście – przyszła panna młoda traci głos….. Rozpoczynają się poszukiwania lekarza… no i kuracja… Czy uda się uzdrowić Kasię? Jak spisze się „lekarz mimo woli”? Co jest przyczyną jej nagłej choroby? Ta Molierowska komedia („Lekarz mimo woli”) zaadaptowana przez Jana Gutta – Mostowego do góralskich realiów z humorem i przewrotnością pokazuje jakie intrygi mogą być efektem „zakazanej miłości”.
( 30 Stycznia 2017)
Koncert WOWA z Charkowa - Akustycznie
(żródło: )

WYDARZENIE : Koncert WOWA z Charkowa - Akustycznie DATA : 02 luty 2017 MIEJSCE: Restauracja PRL, ul. K. Makuszyńskiego 12, Zakopane GODZ. : 20:00 WWW: www.wowazcharkowa.dl.pl WOWA Z CHARKOWA , czyli rosyjski chanson, reggae, folk-rock, folk, rock&roll, cha-cha, a to wszystko po rosyjsku i po polsku :)
( 30 Stycznia 2017)
Koncert „Kolędowe ostatki” z zespołem Megitza Trio
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na kolejny koncert w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.  28 stycznia, godz. 18.00 - Msza Święta, a po niej koncert „Kolędowe ostatki” z zespołem Megitza Trio, Kościół Świętego Antoniego Padewskiego, ul. Bulwary Słowackiego 33
( 27 Stycznia 2017)
"NAJDROŻSZY" - Walentynowy spektakl komediowy Teatru Bagatela
(żródło: )

Arcymistrz francuskiej lekkiej komedii, Francis Veber, znów wplątuje swego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Do czego doprowadzi seria nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących zwrotów akcji? Zapraszamy na przezabawne i błyskotliwe dwie godziny w wybornym towarzystwie i najlepszym paryskim stylu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY na spektakl Teatru Bagatela w gwiazdorskiej obsadzie 12.02.2017, o godz.18.00
( 27 Stycznia 2017)
Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE - spektakle dla najmłodszych
(żródło: )

Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE REPERTUAR styczeń / luty 2017 r. Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 5 /Galeria MOK Pod Aniołem/   Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle dla najmłodszych. Przyjazna atmosfera, kameralna przestrzeń, bliski kontakt z widzem, interaktywność pozwolą dzieciom spokojnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z teatrem.
( 24 Stycznia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017   - Tatry Noclegi Zakopane online