E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Bezpłatne lekcje muzealne w Atmie
(żródło: )

Muzeum Narodowe w Krakowie kontynuuje w 2017 roku akcję bezpłatnych lekcji muzealnych w ramach programu „Kultura Dostępna ”, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
( 24 Kwietnia 2017)
II Ogólnopolski Konkurs Indywidualności Muzycznych
(żródło: )

Agencja Koncertowo-Wydawnicza „Castello Grupa Twórcza” oraz Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula w dniach 22-23 kwietnia serdecznie zapraszają na finał II Ogólnopolskiego Konkursu Indywidualności Muzycznych Atma-2017.
( 21 Kwietnia 2017)
Pierwszy western na Podhalu
(żródło: )

22 kwietnia o godzinie 20.00 zapraszamy na Spektakl ,,WANTED" Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa, ul. Szymaszkowa 1.  
( 21 Kwietnia 2017)
Sztuka teatralna "Portki"
(żródło: )

1 maja (poniedziałek) o godz. 20.00 Regionalny Zespół Teatralny z Bukowiny Tatrzańskiej wystawi sztukę "Portki".
( 20 Kwietnia 2017)
Kino, którego szukasz: Niewinni Czarodzieje
(żródło: )

20 kwietnia o godz. 19:00 w Kinie Sokół, ul. Orkana 2 odbędzie się kolejna projekcja z tegorocznego cyklu "Kino, którego szukasz". Zobaczymy film  „Niewinni Czarodzieje" w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1960 roku. Zaprasza Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Kino Sokół i koordynatorka cyklu Elżbieta Krzemińska-Owczarz. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.
( 20 Kwietnia 2017)
88. Salon Poezji w Nowym Targu
(żródło: )

Dominika Bednarczyk (aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie)  czyta poezję Czesława Miłosza. Akompaniament Krzysztof Sokołowski 30 kwietnia 2017 (niedziela) godz. 11.00, Ratusz - Rynek 1
( 19 Kwietnia 2017)
Projekt „Klio – ratuszowe debaty o przeszłości”
(żródło: )

Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zapraszają na otwarty wykład dr Agnieszka Partridge (Uniwersytet Jagielloński, Kraków) Sztuka czy propaganda. Artysta na polu chwały 1914-1918 27 kwietnia (czwartek) 2017 r. o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu Ratusz - Rynek 1 Projekt „Klio – ratuszowe debaty o przeszłości” realizowany przy wsparciu finansowym: Gminy Miasto Nowy Targ
( 19 Kwietnia 2017)
Pokazy filmów nagrodzonych podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off
(żródło: www.mok.nowytarg.pl)

Zapraszamy w dniu 20 kwietnia (czwartek) godz. 19.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na pokazy filmów nagrodzonych podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off, czyli festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata. Wstęp wolny.
( 19 Kwietnia 2017)
Wiosenna Bajka w Tatrach
(żródło: )

Kolejna współpraca i wymiana artystyczna zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Polski i Litwy w nowotarskim MOKu. Tym razem w dniu 28 kwietnia (piątek) w godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy na spotkanie z następującymi zespołami: Dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego ,,Kauškutis"; Studio Wokalistyki "Decima" (Centrum Kultury miasta Utiana, Litwa); Zespół Piosenki i Tańca "Vieversa" (Centrum Kultury miasta Utiana, Litwa); Studio Piosenki „Septyma”; Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”. Wstęp wolny – zapraszamy do zapisów szkoły: Sekretariat MOK, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Nie zabraknie śpiewu, tańca i muzyki.
( 19 Kwietnia 2017)
Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na koncert uczniów Nowotarskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Nowym Targu, który odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 18.00 w Kościele O. Jezuitów na Górce, ul. Kaszelewskiego 9.
( 18 Kwietnia 2017)
Koncert Orkiestry Sił Powietrznych USA
(żródło: )

Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie zaprasza na koncert jedynej w Europie Orkiestry Sił Powietrznych USA (U.S. Air Forces in Europe Band), który odbędzie się w środę 19 kwietnia w Nosalowym Dworze, ul. Balzera 21D w Zakopanem.
( 13 Kwietnia 2017)
Wystawa rzeźby pt. "Pasje" - wernisaż
(żródło: )

Zapraszamy na wystawę rzeźby pt. "Pasje" autorstwa prof. Wincentego Kućmy. Ekspozycję można oglądać już od teraz do 6 maja br., natomiast wernisaż odbędzie się 7 kwietnia (piątek) 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, ul. Kościuszki 4 - oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
( 5 Kwietnia 2017)
Spektakl "Mężczyźni, proszę panią..."
(żródło: )

Zakopiańska Scena Teatru VIS a Vis, działająca pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, wraz z Grupą Artystyczną "MAD" 8 kwietnia o godz. 19:00 zaprasza na spektakl "Mężczyźni, proszę panią..." w Willi Kmicic.
( 5 Kwietnia 2017)
Wernisaż wystawy "Anioły w Kościelisku"
(żródło: )

W imieniu organizatorów oraz artystki serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Anioły w Kościelisku".
( 29 Marca 2017)
"Magiczny realizm Damiana Wcisło" - Wernisaż połączony z warsztatami plastycznymi
(żródło: )

Zainteresowanych młodą sztuką z pogranicza surrealizmu, abstrakcji i rysunku naiwnego zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkanie z Damianem Wcisło. Autor prac, prezentowanych na wystawie w głównym holu, jest 23-letnim nowotarżaninem, absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. Obecnie studiuje animację kultury w przestrzeni społecznej na wydziale sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Maluje od dziecka, a jego ulubioną formą wyrazu plastycznego jest rysunek techniką mieszaną, łączącą kredki, pisaki i pastele olejne. Barwne, w klimacie nieco oniryczne prace, mają za zadanie wywołać w widzach pozytywne skojarzenia ze światem dzieciństwa i snów, kształtowanych nieograniczonymi możliwościami wyobraźni. Wernisaż, połączony z warsztatami plastycznymi, odbędzie się 5 kwietnia 2017 (w środę), w holu MOK. Początek o godz. 18.00. Wystawa będzie dostępna do końca kwietnia. Czekamy na Państwa!
( 29 Marca 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017   - Tatry Noclegi Zakopane online