E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Krzysztof Pawlisz i Wacław Turek podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na najbliższy koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem odbędzie się w sobotę 22 lipca o godzinie 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14 . Serdecznie zapraszamy, wystąpią Krzysztof Pawlisz – organy i Wacław Turek – akordeon . 
( 21 Lipca 2017)
Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE
(żródło: )

Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle dla najmłodszych. Przyjazna atmosfera, kameralna przestrzeń, bliski kontakt z widzem, interaktywność pozwolą dzieciom spokojnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z teatrem.
( 20 Lipca 2017)
Chris Ellys zagra w Kościelisku!
(żródło: )

W ramach europejskiej trasy w Polsce pojawi się młodziutki Chris Ellys. Chłopak ma 21 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o mocnym, charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice’a, Eda Sherana, Stu Larsena czy Passenger. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i wokalem Chrisa.
( 20 Lipca 2017)
40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem
(żródło: )

40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, Zakopane 22 lipca - 4 sierpnia 2017 są centralnym punktem projektu "Karol Szymanowski i klimatyczne Zakopane. Sztuka i medycyna". Projekt wpisuje się w obchody jubileuszu 40-lecia Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego oraz w obchody Roku Karola Szymanowskiego - Zakopane 2017. Rok 2017 ogłoszony został przez Radę Miasta Rokiem Karola Szymanowskiego w 135. rocz­nicę urodzin i 80. rocznicę śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku, tak bardzo związanego z Zakopanem i kulturą Podhala.
( 18 Lipca 2017)
Koncerty w „Atmie”
(żródło: )

Kalendarium wydarzeń Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem w lipcu 2017   „Karol z Atmy”. Tradycja i nowoczesność. w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci kompozytora
( 18 Lipca 2017)
Zapraszamy do Teatru Witkacego!
(żródło: )

Z radością informujemy, iż od 19 lipca (najbliższej środy) Teatr Witkacego w Zakopanem wznawia swoja artystyczna działalność - po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy do siedziby Teatru - ul.Chramcówki 15 , jak i do innych miejsc prezentacji spektakli- filii Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum J.Kasprowicza na Harendzie oraz do Willi Carlton, Klubu Le Scandale i do Cafe Tygodnik. W lipcu zapraszamy na spektakle repertuarowe - do refleksji, do śmiechu i zabawy - oraz na najnowszą premierę 29 lipca pt "DOM WIDZĄCYCH DUCHA" Jakowa Gołosowkera Poza tym u nas 22 lipca inauguracja 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, a 30 lipca koncert Zespołu Salk, który brał udział w tegorocznym Festiwalu Open`er i przygotowuje się do OFF Festiwalu. Serdecznie zapraszamy! Bilety i więcej informacji na www.witkacy.pl Czekamy na Państwa !
( 17 Lipca 2017)
Ogniem i Młotem i na Szkle
(żródło: )

W dniach od 15 lipca do 15 sierpnia zapraszamy na wystawę twórców ludowych, członków Stowarzyszenia Regionalizm i Sztuka, pt. " Ogniem i Młotem i na Szkle".  Wystawę można będzie oglądać w kościele OO. Jezuitów na zakopiańskiej Górce, ul. Kaszelewskiego 9. Wernisaż odbędzie się w sobotę 15 lipca po mszy o godzinie 18.00. 
( 13 Lipca 2017)
Spotkanie z reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim
(żródło: )

14 lipca w ramach „Spotkań z pasją” odbędzie się spotkanie z reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim. Organizatorami spotkania są Fundacja Żyj z pasją, Urząd Miasta Zakopane oraz Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy API. Krzysztof Zanussi jako Honorowy Członek Rady Programowej przyjechał do Zakopanego na specjalne zaproszenie Fundacji, aby jak co roku spotkać się z młodzieżą uczestniczącą w Wakacjach z pasją. 
( 13 Lipca 2017)
Wykład otwarty Marka Szali
(żródło: )

15 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego na wykład otwarty Marka Szali na temat nieznanych kulisów realizacji watykańskich.
( 13 Lipca 2017)
XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Od 12 lipca do 15 sierpnia w zakopiańskich kościołach i sanktuariach odbywać się będą koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. To wspaniała wakacyjna propozycja nie tylko dla melomanów, ale dla wszystkich, którzy pośród codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Ich źródłem z pewnością będzie spotkanie z wielkimi dziełami muzyki organowej w wykonaniu znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Dodatkowym walorem tego wydarzenia jest otoczenie zakopiańskich zabytków i niezwykłych tatrzańskich krajobrazów.
( 12 Lipca 2017)
Trio Rafał Żur, Tomek Basiuk i Konrad Basiu zagra w Altanie
(żródło: )

Kolejny koncert w ramach „Niedziel w Altanie” już 16 lipca o godz.17.00 kiedy to wystąpi dla Państwa Trio Rafał Żur, Tomek Basiuk i Konrad Basiuk. Klimaty soulowo-jazzowe będą królować w to niedzielne popołudnie w Parku Miejski. Wstęp wolny.
( 12 Lipca 2017)
Koncert charytatywny dla Stasia
(żródło: )

Związek Podhalan oddział Zakopane,Zespół im,Klimka Bachledy oraz Stowarzyszenie Kobiety Podhala serdecznie zapraszają na koncert charytatywny dla Stasia w dniu 15 .07. 2017(sobota) o godz.18:00 sala Kina Giewont, ul. Kościuszki 4, Zakopane
( 12 Lipca 2017)
Letnie Warsztaty w Galerii Antoniego Rząsy
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na cykl wakacyjnych warsztatów skierowanych do rodzin, dzieci i młodzieży, inspirowanych dziełami Antoniego Rząsy. Dzięki warsztatom uczestnicy nie tylko poznają dorobek artysty, ale też dowiedzą się czegoś na temat historii sztuki Zakopanego. Podczas warsztatów rozwiną swoje umiejętności plastyczne w różnych dziedzinach, a przede wszystkim spędzą miło czas. Warsztaty rodzinne to znaczy, że mogą wspólnie pracować i rodzice i ich dzieci.  Warsztaty wspiera Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula. 
( 7 Lipca 2017)
Letni teatr w Zakopanem
(żródło: )

ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE & LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ  to niecodzienne propozycje kulturalne, artystyczne, rozrywkowe oraz turystyczne przygotowane przez artystów, dla których Tatry a w szczególności Zakopane są szczególnym miejscem.  Wydarzenia odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Zakopane Leszka Doruli i są dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Zakopane. 
( 7 Lipca 2017)
Spektakl ,,ZOŚKA"
(żródło: )

W sobotę 8 lipca o godzinie 20.00, zapraszamy na czarną komedię "ZOŚKA", w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa, ul. Szymoszkowa 1.
( 7 Lipca 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017