E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Uroczyste obchody Jubileuszu XXV-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem
(żródło: )

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem zaprasza wszystkich sympatyków szkoły i melomanów na uroczyste obchody Jubileuszu XXV-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem.
( 26 Maja 2017)
NOT.FOT. NOTATNIK FOTOGRAFICZNY WŁADYSŁAWA HASIORA
(żródło: )

Najnowsze wydawnictwo Muzeum Tatrzańskiego odsłania nieznane oblicze jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku. "NOT.FOT." to magazyn dedykowany jednemu dziełu - Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.
( 26 Maja 2017)
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH z okazji Jubileuszu 25-lecia Szkoły
(żródło: )

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH W ZAKOPANEM zaprasza na WYSTAWĘ PRAC PLASTYCZNYCH Uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem z okazji Jubileuszu 25-lecia Szkoły 29 maja 2017 r. godz. 17.00 Galeria Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem ul. Kościeliska 35
( 26 Maja 2017)
Wystawa Marka Szali „Duch i Materia”
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zapraszają na wystawę Marka Szali „Duch i Materia”. Prezentowaną w ramach obchodów 20. Rocznicy Wizyty Św. Jana Pawła II w Zakopanem. Ekspozycja przedstawia niezwykłą pracę twórczą artysty.  Wernisaż odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.00.
( 25 Maja 2017)
ALBUMOWY KATALOG "WITKACY. KOLEKCJA PRAC STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM W ZAKOPANEM"
(żródło: )

Ukazała się najbardziej wyczekiwana premiera tej wiosny - Album jest efektem akcji "Adopcja Witkacego", podczas której każdy mógł zaadoptować dzieło artysty i przyczynić się do powstania publikacji. Wydanie albumu było możliwe dzięki bezcennemu wsparciu wielu "Rodziców Adopcyjnych". Książka nie tylko prezentuje prace Stanisława Ignacego Witkiewicza znajdujące się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego, lecz także szerzej rysuje sylwetkę artysty - wprowadza czytelnika w zagadnienia jego twórczości plastycznej, pokrótce omawia życiorys, kreśli jego relacje towarzyskie oraz przedstawia najważniejsze i najciekawsze osobistości z grona zakopiańskich klientów jednoosobowej Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz". W książce przedstawiona jest także historia muzealnego zbioru oraz omówione jego znaczenie na tle całości twórczości artysty. Zachęcamy do lektury! Patronem jest TVP Kraków.
( 25 Maja 2017)
KINO, KTÓREGO SZUKASZ: "Paterson"
(żródło: )

W imieniu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz Pani Elżbiety Krzemińskiej-Owczarz zapraszamy na majowy seans z cyklu “Kino, którego szukasz” – film “Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha.   TERMIN: czwartek 25 maja 2017, godzina 19:00 MIEJSCE: Kino Sokół , ul. Orkana 2, 34-500 Zakopane   Cena biletu: 10 zł
( 25 Maja 2017)
Wernisaż wystawy Heleny Jacyno "Podróże w czasie i przestrzeni"
(żródło: )

W ramach 7. Nocy Muzeów w Nowym Targu, w dniu 20 maja (sobota) 2017 r. o godz. 20.00 zapraszamy do Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, ul. Kościuszki 4 - oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - na wernisaż wystawy Heleny Jacyno "Podróże w czasie i przestrzeni" . W tym dniu Galeria czynna będzie do godz. 24.00. Wystawę można oglądać od 12 maja do 3 czerwca 2017 r. Serdecznie zapraszamy
( 17 Maja 2017)
Inauguracja Nocy Muzeów w ogrodach D.W. "Jasnego Pałacu"
(żródło: )

Tatrzańska Agencja Rozwoju,  Promocji i Kultury oraz Zespół Państwowych Szkół Artystycznych zaprasza na  inaugurację  Nocy Muzeów 2017 w Zakopanem. Proponujemy otwarcie tego zdarzenia 20 maja 2017 r.  o godz. 16:00 koncertem p.n. „Popołudnie z muzyką” w wykonaniu   uczniów z  Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. To muzyczne popołudnie  odbędzie się  na tarasie D.W. „Jasny Pałac” ul. Tetmajera 24. W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej D.W. „Jasny Pałac” .
( 19 Maja 2017)
Koncert Bez Zadęcia
(żródło: )

Zachęcam do odwiedzenia przynajmniej jednej z wymienionych na plakacie miejscowości. Zaznać tam będzie można wyjątkowej atmosfery miejsc koncertów, będących cząstką zakopiańskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach".
( 17 Maja 2017)
Wernisaż wystawy Motywy postsowieckie Artur Winiarski
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Artura Winiarskiego pt. Motywy Postsowieckie w piątek, 19 maja o 19.00 w Galerii Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16a, Zakopane   W Noc Muzeów , 20 maja, czekamy na Was od 20.00 do 24.00 Będzie można spotkać autora obrazów i posłuchać opowieści o Antonim Rząsie.
( 16 Maja 2017)
NOC MUZEÓW 2017 W MUZEUM TATRZAŃSKIM
(żródło: )

20 maja (sobota) godz. 20.00-24.00 Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Noc Muzeów 2017. Oprócz niepowtarzalnego zwiedzania z przewodnikiem, jak co roku, nie zabraknie wydarzeń związanych z tematyką górską oraz spotkań poświęconych sztuce i twórczości zakopiańskiej. Startujemy o godzinie 20 (z wyjątkiem dzieci, dla których wydarzenia rozpoczną się już o godz. 16 oraz wernisażu o godz. 18). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00. Wstęp bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego), do zobaczenia!
( 16 Maja 2017)
Koncert kameralny BEZ ZADĘCIA
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na niecodzienny, kameralny koncert "Muzyka bez zadęcia", który odbędzie się w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" w sobotę 20 maja o godzinie 20.00. Bilety w cenie 10 zł dostępne są u nas już od dzisiaj. Ilość miejsc ograniczona.
( 11 Maja 2017)
"Poszukiwania" - wernisaż prac Alicji Kalety
(żródło: )

Miłośników baśniowego malarstwa olejnego i bardzo mądrych psów zapraszamy w najbliższy czwartek (11 maja 2017) do sali 28 nowotarskiego MOK. O godz. 18.00 rozpocznie się tam wernisaż Alicji Kalety z naszego Laboratorium Sztuki. Na wystawie można będzie obejrzeć bardzo dopracowane rysunki i obrazy olejne. Goście wernisażu wezmą również udział w pokazie umiejętności malarskich tresowanego psa Damona. Wystawa będzie czynna do końca czerwca. Wstęp bezpłatny, po uzyskaniu klucza w sekretariacie MOK. Serdecznie zapraszamy!
( 9 Maja 2017)
Koncert Magdaleny i Bogusława Ćwiertni w MOK
(żródło: )

Kolejne spotkanie muzyczne w ramach "Muzycznych Czwartków w Patio" już 11 maja o godz. 19.00. Tym razem wystąpią dla Państwa w duecie Magdalena (wokal) i Bogusław Ćwiertnia (fortepian) z repertuarem muzyki pop i r'n'b z coverami m.in. Beyoncé  i Rihanny. Zapraszamy. Bilety 10zł.
( 9 Maja 2017)
SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ GOŁEMBIOWSKĄ
(żródło: )

12 maja (piątek) godz. 18 Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Jagiellońska 18b   Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską, która opowie o książce inspirowanej miłością do Tatr i Podhala pt. "Malowanki na szkle".
( 6 Maja 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017