E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Podhale
Miejsca o złej sławie
 dodano: 22 Maja 2009    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/05/22)
W każdym z czterech miast regionu – Zakopanem, Nowym Targu, Szczawnicy, Suchej Beskidzkiej – są miejsca, gdzie mimo że policja czuwa – można zostać pobitym czy okradzionym. Pod Giewontem to m.in. Krupówki. Sprawdź gdzie jeszcze (FOT. HALINA KRACZYŃSKA)

Nocą unikaj wyludnionych miejsc, w dzień – zatłoczonych, ale uważaj wszędzie!

W rankingu przestępczości „Gazety Krakowskiej Na Podhalu” zdecydowanie prowadzi – przed tatrzańskim i suskim – powiat nowotarski. Jest on największy, więc o wiele więcej tam popełnionych przestępstw. Jeśli jednak chodzi o największe miasta regionu, przoduje Zakopane. Tu wpływ ma ruch turystyczny. Jednak w każdym mieście – Zakopanem, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej i Szczawnicy – są miejsca o złej sławie, gdzie po zmroku lepiej nie zaglądać.


ZAKOPANE

W mieście pod Giewontem w nocy lepiej nie chodzić Równią Krupową i przez park miejski. Tam nie tylko jest nieprzyjemnie, bo ciemno, to jeszcze imprezują bardzo często młodzi ludzie, nasi i przyjezdni. Czasem, gdy potrzebują pieniędzy na alkohol lub narkotyki, zaczepiają przechodniów, a bywa, że są agresywni. Podejrzane towarzystwo spotkać można także w okolicach Domu Towarowego „Granit”.

– Uważać w nocy trzeba wszędzie – radzi Monika Kraśnicka-Broś, rzecznik prasowy KPP Zakopane. – Im miejsce jest bardziej wyludnione, tym jest niebezpieczniej, bo można różnie trafić, zwłaszcza w sezonie, gdy przyjeżdżają do nas nie tylko turyści. Z kolei w dzień najniebezpieczniejsze są Krupówki, szczególnie rejon oczka wodnego oraz targowisko pod Gubałówką. Pobici raczej nie zostaniemy, ale możemy spotkać kieszonkowców. Podobnie sprawa się ma z targiem pod Gubałówką.

NOWY TARG

Czwartek i sobota w stolicy Podhala – to prawdziwe święto kieszonkowców. Wiadomo – dni targowe, na które przyjeżdżają tłumy. Na jarmarku – jak ostrzega Tadeusz Czepiel, naczelnik sekcji kryminalnej w KPP Nowy Targ – trzeba trzymać się za kieszeń, żeby nie stracić portfela.

Osiedle Bereki, na którym znajduje się jarmark, to nie tylko raj dla kieszonkowców. Wieczorem lepiej tutaj nie zaglądać. To miejsce schadzek amatorów taniego wina i zawartości butelek z trupią czaszką na etykiecie. Z powodu chuligaństwa młodzieży niechlubną opinią wśród mieszkańców cieszą się dwa inne osiedla – Topolowe i na Skarpie. Nie chodźmy tam sami.

SUCHA BESKIDZKA

Stolica powiatu suskiego należy raczej do spokojnych miejscowości, ale jak już się coś dzieje, to przeważnie na ul. Mickiewicza. – To najdłuższa ulica wmieście – wyjaśnia Paweł Siwiec, oficer prasowy suskiej policji. Ulica stanowi centrum miasta. Najczęściej więc to tam grasują kieszonkowcy, czy też wałęsają się, zwłaszcza wieczorami, podpici klienci lokalów gastronomicznych. Jednak na Mickiewicza bywały i spektakularne wydarzenia, jak strzelanina w biały dzień. Mieszkaniec Makowa Podhalańskiego kilka miesięcy temu strzelał z broni pneumatycznej do idącego z żoną i dzieckiem mieszkańca Żarnówki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jednym z takich miejsc, gdzie portfela trzeba było pilnować, był suski targ, ale od 3 miesięcy jest tam spokój. Teraz, jak twierdzi Siwiec, najniebezpieczniejszym miejscem w Suchej jest ul. Błądzonka, gdzie od marca mieszkańcy boją się, że padną ofiarą piromana. W ostatnim czasie było tam10 pożarów.

SZCZAWNICA

W pienińskim uzdrowisku problemem są agresywni młodzi ludzi spotykających się przy moście na Sewerynówkę. Żądają od przechodniów pieniędzy. Tak też dzieje się w centrum.

– Są to najczęściej miejscowi „harnasie” prowokujący obcych do bójki, jeżeli ci nie dadzą im pieniędzy na papierosy lub alkohol – tłumaczy Artur Siedlarz, komendant komisariatu policji w Krościenku. Niebezpiecznie bywa też koło opuszczonej wilii Panorama w Parku Dolnym. Komisarz odradza chodzić koło budynku wieczorami, bo można natknąć się na nietrzeźwego osobnika żądającego pieniędzy.

Halina KRACZYŃSKA, Małgorzata TARGOSZ, Józef SŁOWIK, Stanisław ZACHWIEJA


Jarmark w Nowym Targu – raj dla kieszonkowców. Tu trzeba pilnować portfela jak oka w głowie (FOT. J. SŁOWIK, M. TARGOSZ, S. ZACHWIEJA)
W Suchej B. ostatnio ul. Błądzonka jest najbardziej niebezpieczna (FOT. J. SŁOWIK, M. TARGOSZ, S. ZACHWIEJA)


Park Dolny w Szczawnicy – to ulubione miejsce pijących tanie wina (FOT. J. SŁOWIK, M. TARGOSZ, S. ZACHWIEJA)



•  no i po turystach na jarmarku   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~notoarżanin      15:44 Pią, 22 Maj 2009
Dziękujemy gazecie krakowskiej za piękną reklamę...

Zamiast przyjeżdżać będą nas omijać szerokim łukiem!

NIe dość że miasto żyje tylko z handlu to jeszcze i takie informacje, ehhh

:-(

•  nie macir racji!   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~była mieszkanka topolowego      20:00 Pią, 22 Maj 2009
Nie moge się absolutnie zgodzić z oceną nowego targu w tym artykule a zwłaszcza z oceną topolowego.mieszkałam tam 24 lata i nigdy nic mi się tam nie stało ani nikomu z moich znajomych którzy mnie odwiedzali.a fakt że więkeszość mieszkańców osiedla to romowie o niczym nie świadczy,oni czasem prędzej przyjdą z pomocą niż "biali'!

•  ale klamiecie   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~buahahaha      01:10 Pią, 29 Maj 2009
sorry ale na jarmaku bywam w kazdy czwartek i sobote i jeszcze nikt mnie nie okradl az dziwne przez topolowe przechodze przynajmniej raz w tygodniu i to sam wiec w sumie nie wiem co ja jeszcze robie na ziemi ci co pisza tak o nowym targu to kretyni ktorych malo az zal sie robi ale bywa :/





«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3948





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024